Bechtěrevova nemoc a magnetoterapie

Otázka:

Dobrý den, ráda bych požádala o doporučení. Mému otci potvrdili Bechtěrevovu nemoc (zejména záda), lze Váš přístroj použít, máte nějaké zkušenosti s použitím a výsledky při použití na tuto nemoc?

Jahnová

Odpověď:

Vážená paní Jahnová, Bechtěrevova choroba neboli ankylozující spondylitida je zánětlivé onemocnění týkající se zejména kloubů meziobratlových, žebroobratlových a křížokyčelních. Někdy se mohou objevit také příznaky celkového zánětu - teploty, noční pocení, únava a schvácenost. Po delším trvání nemoci mohou vzniknout srůsty obratlů a žebroobratlových skloubení, což vede k imobilitě páteře a omezení rozsahu dýchacích pohybů. Pacienti trpí častými bolestmi, hlavně v noci po celkovém zklidnění. Příčina dosud není spolehlivě objasněna, pravděpodobně se však jedná o autoimunitní poruchu. Větší význam než farmakoterapie nesteroidními antirevmatiky a imunosupresivy má bezesporu léčebná rehabilitace a fyzikální terapie. Mezi nejúčinnější metody patří nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie, která svými protizánětlivými účinky dokáže v mnoha případech téměř zcela nahradit užívání zmíněných léků. Působí výrazně protibolestivě, čímž zlepšuje kvalitu života nemocných a také umožňuje intenzivnější rehabilitaci a cvičení. Její myorelaxační účinky a zvýšení prokrvení v místě aplikace též pomůže uvolnit ztuhlé svaly kolem páteře. Její pravidelnou (každodenní) dlouhodobou aplikaci lze tedy u této choroby vřele doporučit.

MUDr. Václav Cikánek

Více o Bechtěrevově nemoci a magnetoterapii

Vyberte si magnetoterapeutický přístroj a začněte ihned s aplikací magnetoterapie

Již za několik hodin můžete mít magnetoterapeutický přístroj u Vás doma, nebo kdekoliv, kde ho potřebujete a žačít ho používat.

Pro výběr nejvhodnějšího magnetoterapeutického přístroje pro Vaše potřeby nás kontaktujte na bezplatné infolince 800 810 800, nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.

Aplikátory
Aplikátor Renaissance LETTINO pro aplikaci magnetoterapie

Aplikátor Renaissance LETTINO pro aplikaci magnetoterapie

Aplikátor, vhodný k aplikaci na celou oblast páteře včetně hýždí a hlavy. Výborně se uplatní také při aplikaci na dolní končetiny, včetně jejich kloubů. Lze ho použít také pro aplikace na obě kyčle.

Více informací

Aplikátor Renaissance CASSO pro aplikaci magnetoterapie

Aplikátor Renaissance CASSO pro aplikaci magnetoterapie

Největší z aplikátorů typu "lůžko", určený k celotělové regeneraci.

Více informací

Kompletní sady
Magnetoterapeutická sada Renaissance VIVA

Magnetoterapeutická sada Renaissance VIVA

Většina lidí využívá magnetoterapeutický přístroj na bolavé a poškozené klouby a záda. Sada VIVA je pro tyto účely ideálně vybavena. Využijete ji na většinu toho, na co lze magnetoterapii využít.

Více informací

Magnetoterapeutická sada Renaissance SIECCO

Magnetoterapeutická sada Renaissance SIECCO

Sada s celotělovým aplikátorem pro celkovou regeneraci. Vleže na něm můžete využívat hojivých, analgetických, protizánětlivých a prokrvujících účinků nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie doslova od hlavy až k patě. V sadě je také malý lokální aplikátor pro intenzivní cílenou aplikaci magnetoterapie.

Více informací

Magnetoterapeutická sada Renaissance LETTINO

Magnetoterapeutická sada Renaissance LETTINO

Kombinace lůžkového aplikátoru střední velikosti a malého plochého aplikátoru pro intenzivnější aplikaci na konkrétní místo na těle, nebo na konkrétní orgán.

Více informací

Máte dotaz?

Odešlete nám jednoduchý kontaktní formulář a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Na co všechno pomáhá magnetoterapie
Chci poradit
Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde.
Čtěte návod na obsluhu před použitím.
Magnetoterapeutické přístroje Renaissance
Magnetoterapeutický přístroj Renaissance je notifikovaný zdravotnický prostředek určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem pro domácí i profesionální použití.
Vše přímo od výrobce: nabízíme prodlouženou záruku, servis a bezplatnou zákaznickou podporu a péči.
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz