Bechtěrevova nemoc a magnetoterapie

Otázka:

Dobrý den, ráda bych požádala o doporučení. Mému otci potvrdili Bechtěrevovu nemoc (zejména záda), lze Váš přístroj použít, máte nějaké zkušenosti s použitím a výsledky při použití na tuto nemoc?

Jahnová

Odpověď:

Vážená paní Jahnová, Bechtěrevova choroba neboli ankylozující spondylitida je zánětlivé onemocnění týkající se zejména kloubů meziobratlových, žebroobratlových a křížokyčelních. Někdy se mohou objevit také příznaky celkového zánětu - teploty, noční pocení, únava a schvácenost. Po delším trvání nemoci mohou vzniknout srůsty obratlů a žebroobratlových skloubení, což vede k imobilitě páteře a omezení rozsahu dýchacích pohybů. Pacienti trpí častými bolestmi, hlavně v noci po celkovém zklidnění. Příčina dosud není spolehlivě objasněna, pravděpodobně se však jedná o autoimunitní poruchu. Větší význam než farmakoterapie nesteroidními antirevmatiky a imunosupresivy má bezesporu léčebná rehabilitace a fyzikální terapie. Mezi nejúčinnější metody patří nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie, která svými protizánětlivými účinky dokáže v mnoha případech téměř zcela nahradit užívání zmíněných léků. Působí výrazně protibolestivě, čímž zlepšuje kvalitu života nemocných a také umožňuje intenzivnější rehabilitaci a cvičení. Její myorelaxační účinky a zvýšení prokrvení v místě aplikace též pomůže uvolnit ztuhlé svaly kolem páteře. Její pravidelnou (každodenní) dlouhodobou aplikaci lze tedy u této choroby vřele doporučit.

MUDr. Václav Cikánek

Více o Bechtěrevově nemoci a magnetoterapii

Doporučený magnetoterapeutický přístroj na Bechtěrevovu nemoc

Vyberte si magnetoterapeutický přístroj a začněte ihned s aplikací magnetoterapie. Již za několik hodin můžete mít magnetoterapeutický přístroj u Vás doma, nebo kdekoliv, kde ho potřebujete a žačít ho používat.

Aplikátory
Aplikátor Renaissance LETTINO pro aplikaci magnetoterapie

Aplikátor Renaissance LETTINO pro aplikaci magnetoterapie

Aplikátor, vhodný k aplikaci na celou oblast páteře včetně hýždí a hlavy. Výborně se uplatní také při problémech s dolními končetinami (zejména při diabetu), včetně jejich kloubů.

Více informací

Aplikátor Renaissance CASSO pro aplikaci magnetoterapie

Aplikátor Renaissance CASSO pro aplikaci magnetoterapie

Největší z aplikátorů typu "lůžko", určený k celotělové regeneraci.

Více informací

Kompletní sady
Magnetoterapeutická sada Renaissance VIVA

Magnetoterapeutická sada Renaissance VIVA

Většina lidí využívá magnetoterapeutický přístroj na bolavé a poškozené klouby a záda. Sada VIVA je pro tyto účely ideálně vybavena. Využijete ji na většinu toho, na co lze magnetoterapii využít.

Více informací

Magnetoterapeutická sada Renaissance SIECCO

Magnetoterapeutická sada Renaissance SIECCO

Sada s celotělovým aplikátorem pro celkovou regeneraci. Vleže na něm můžete využívat hojivých, analgetických, protizánětlivých a prokrvujících účinků nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie doslova od hlavy až k patě. V sadě je také malý lokální aplikátor pro intenzivní cílenou aplikaci magnetoterapie.

Více informací

Magnetoterapeutická sada Renaissance LETTINO

Magnetoterapeutická sada Renaissance LETTINO

Kombinace lůžkového aplikátoru střední velikosti a malého plochého aplikátoru pro intenzivnější aplikaci na konkrétní místo na těle, nebo na konkrétní orgán.

Více informací

Máte dotaz?

Odešlete nám jednoduchý kontaktní formulář a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Na co všechno pomáhá magnetoterapie
Chci poradit
Vše přímo od výrobce: splňujeme veškeré normy pro zdravotnické prostředky, nabízíme prodlouženou záruku, servis a zákaznickou podporu a péči.
Magnetoterapeutické přístroje Renaissance
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz