Dětská mozková obrna

Dětská mozková obrna (DMO) zahrnuje pestrou a širokou skupinu chorobných stavů, kde v popředí klinického obrazu jsou poruchy motoriky (různé poruchy hybnosti a svalového napětí /= tonu/ – ne vždy přímo obrny!). Může se vyskytnout i psychická retardace (zpomalení vývoje) a epileptické záchvaty. Příčiny jsou různorodé a mnohdy se kombinují. V těhotenství to mohou být infekce a úrazy matky, alkohol či drogy, ale i metabolické poruchy jako diabetes mellitus (cukrovka). Další příčinou může být dlouhý porod a dušení plodu, v novorozeneckém a kojeneckém období pak nejrůznější infekce.

Působení pulzní magnetoterapie u dětské mozkové obrny (DMO)

Dosud nebyla provedena rozsáhlejší studie, ale výsledky z několika různých pracovišť dokládají uvolnění svalových spasmů (křečí), analgetické působení a v důsledku toho možnost zahájení intenzivnější rehabilitace (zejména Vojtovou metodou). Psychický i motorický vývoj dětí se upravil na úroveň srovnatelnou s jejich zdravými vrstevníky. Pulzní magnetoterapie by se měla stát u těchto diagnóz metodou první volby. V případě současného výskytu epilepsie se magnetoterapie nesmí aplikovat na oblast hlavy (jedině se souhlasem odborného lékaře), aplikace od ramen dolů je možná a vhodná.

Kde aplikovat: oblast hlavy a páteře

Doporučený magnetoterapeutický přístroj na dětskou mozkovou obrnu (DMO)

Vyberte si magnetoterapeutický přístroj a začněte ihned s aplikací magnetoterapie. Již za několik hodin můžete mít magnetoterapeutický přístroj u Vás doma, nebo kdekoliv, kde ho potřebujete a žačít ho používat.

Aplikátory
Aplikátor Renaissance CAVO pro aplikaci magnetoterapie

Aplikátor Renaissance CAVO pro aplikaci magnetoterapie

Nejvhodnější aplikátor pro použití na onemocnění kloubů, krční páteř, bolesti hlavy, zuby, hučení v uších, některé neurologické obtíže atd.

Více informací

Aplikátor Renaissance LETTINO pro aplikaci magnetoterapie

Aplikátor Renaissance LETTINO pro aplikaci magnetoterapie

Aplikátor, vhodný k aplikaci na celou oblast páteře včetně hýždí a hlavy. Výborně se uplatní také při problémech s dolními končetinami (zejména při diabetu), včetně jejich kloubů.

Více informací

Aplikátor Renaissance CASSO pro aplikaci magnetoterapie

Aplikátor Renaissance CASSO pro aplikaci magnetoterapie

Největší z aplikátorů typu "lůžko", určený k celotělové regeneraci.

Více informací

Kompletní sady
Magnetoterapeutická sada Renaissance VIVA

Magnetoterapeutická sada Renaissance VIVA

Většina lidí využívá magnetoterapeutický přístroj na bolavé a poškozené klouby a záda. Sada VIVA je pro tyto účely ideálně vybavena. Využijete ji na většinu toho, na co lze magnetoterapii využít.

Více informací

Magnetoterapeutická sada Renaissance SIECCO

Magnetoterapeutická sada Renaissance SIECCO

Sada s celotělovým aplikátorem pro celkovou regeneraci. Vleže na něm můžete využívat hojivých, analgetických, protizánětlivých a prokrvujících účinků nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie doslova od hlavy až k patě. V sadě je také malý lokální aplikátor pro intenzivní cílenou aplikaci magnetoterapie.

Více informací

Magnetoterapie a dětská mozková obrna

Máte dotaz?

Odešlete nám jednoduchý kontaktní formulář a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Na co všechno pomáhá magnetoterapie
Chci poradit
Vše přímo od výrobce: splňujeme veškeré normy pro zdravotnické prostředky, nabízíme prodlouženou záruku, servis a zákaznickou podporu a péči.
Magnetoterapeutické přístroje Renaissance
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz