Diabetes mellitus (cukrovka)

Diabetes mellitus (cukrovka) je onemocnění charakterizované nízkou produkcí nebo neschopností využívat hormon inzulin, který je odpovědný za přeměnu stravy v energii. Dochází tak ke zvýšení hladiny cukru v krvi, což má mnoho negativních vlivů na organismus.

Diabetes 1. typu: neprodukuje se žádný inzulín. Příznaky se obvykle projeví, když je více než 70 procent buněk produkujících inzulín zničeno. Jeho začátek může být náhlý a také dost dramatický: prudký váhový úbytek, velká žízeň, časté močení, někdy velké nechutenství nebo naopak vlčí hlad, zvracení, bolesti břicha nebo i porucha vědomí až bezvědomí.

Diabetes 2. typu: u něj obvykle pokračuje relativní produkce inzulínu, ale z nejrůznějších důvodů organismus klade překážky k jeho správnému využití. Léčba inzulínem je možná i u diabetu 2. typu, většinou se ale léčí dietou či tabletkami. Diabetes 2. typu vzniká často po 40. roce věku a vedle vrozené náchylnosti podporují jeho vznik nadváha, nedostatek pohybu a duševní stresy.

Působení pulzní magnetoterapie u diabetu (cukrovky)

Pokud je ještě zachována produkce inzulinu ve slinivce břišní, dokáže magnetoterapie zvýšit jeho tvorbu a využití v organismu, čímž se zmírní postup onemocnění. Pravidelná aplikace pak může preventivně působit proti komplikacím cukrovky, jako je postižení cév a nervů v dolních končetinách (diabetická noha) nebo poškození oční sítnice.

Kde aplikovat: oblast slinivky a jater

Doporučený magnetoterapeutický přístroj na diabetes mellitus (cukrovku)

Vyberte si magnetoterapeutický přístroj a začněte ihned s aplikací magnetoterapie. Již za několik hodin můžete mít magnetoterapeutický přístroj u Vás doma, nebo kdekoliv, kde ho potřebujete a žačít ho používat.

Aplikátory
Aplikátor Renaissance MANIC pro aplikaci magnetoterapie

Aplikátor Renaissance MANIC pro aplikaci magnetoterapie

Malý aplikátor určený k cílené aplikaci, například: uši, zuby, krční páteř, menší klouby, regenerace vnitřních orgánů (játra, žaludek, děloha, prostata atd.).

Více informací

Kompletní sady
Magnetoterapeutická sada Renaissance PRIMO M

Magnetoterapeutická sada Renaissance PRIMO M

Souprava PRIMO M obsahuje jediný malý plochý aplikátor MANIC. Navzdory tomu, že se to může zdát málo, má tento léčebný komplet překvapivě široké možnosti použití.

Více informací

Diabetes mellitus (cukrovka) a účinky magnetoterapie

Související dotazy a informace k působení magnetoterapie na cukrovku

Máte dotaz?

Odešlete nám jednoduchý kontaktní formulář a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Na co všechno pomáhá magnetoterapie
Chci poradit
Vše přímo od výrobce: splňujeme veškeré normy pro zdravotnické prostředky, nabízíme prodlouženou záruku, servis a zákaznickou podporu a péči.
Magnetoterapeutické přístroje Renaissance
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz