Diabetes mellitus (cukrovka)

Diabetes mellitus (cukrovka) je onemocnění charakterizované nízkou produkcí nebo neschopností využívat hormon inzulin, který je odpovědný za přeměnu stravy v energii. Dochází tak ke zvýšení hladiny cukru v krvi, což má mnoho negativních vlivů na organismus.

Diabetes 1. typu: neprodukuje se žádný inzulín. Příznaky se obvykle projeví, když je více než 70 procent buněk produkujících inzulín zničeno. Jeho začátek může být náhlý a také dost dramatický: prudký váhový úbytek, velká žízeň, časté močení, někdy velké nechutenství nebo naopak vlčí hlad, zvracení, bolesti břicha nebo i porucha vědomí až bezvědomí.

Diabetes 2. typu: u něj obvykle pokračuje relativní produkce inzulínu, ale z nejrůznějších důvodů organismus klade překážky k jeho správnému využití. Léčba inzulínem je možná i u diabetu 2. typu, většinou se ale léčí dietou či tabletkami. Diabetes 2. typu vzniká často po 40. roce věku a vedle vrozené náchylnosti podporují jeho vznik nadváha, nedostatek pohybu a duševní stresy.

Působení pulzní magnetoterapie u diabetu (cukrovky)

Pokud je ještě zachována produkce inzulinu ve slinivce břišní, dokáže magnetoterapie zvýšit jeho tvorbu a využití v organismu, čímž se zmírní postup onemocnění. Pravidelná aplikace pak může preventivně působit proti komplikacím cukrovky, jako je postižení cév a nervů v dolních končetinách (diabetická noha) nebo poškození oční sítnice.

Kde aplikovat: oblast slinivky a jater

Vyberte si magnetoterapeutický přístroj a začněte ihned s aplikací magnetoterapie

Již za několik hodin můžete mít magnetoterapeutický přístroj u Vás doma, nebo kdekoliv, kde ho potřebujete a žačít ho používat.

Pro výběr nejvhodnějšího magnetoterapeutického přístroje pro Vaše potřeby nás kontaktujte na bezplatné infolince 800 810 800, nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.

Aplikátory
Aplikátor Renaissance MANIC pro aplikaci magnetoterapie

Aplikátor Renaissance MANIC pro aplikaci magnetoterapie

Malý aplikátor určený k cílené aplikaci, například: uši, zuby, krční páteř, menší klouby, regenerace vnitřních orgánů (játra, žaludek, děloha, prostata atd.).

Více informací

Kompletní sady
Magnetoterapeutická sada Renaissance PRIMO M

Magnetoterapeutická sada Renaissance PRIMO M

Souprava PRIMO M obsahuje jediný malý plochý aplikátor MANIC. Navzdory tomu, že se to může zdát málo, má tento léčebný komplet překvapivě široké možnosti použití.

Více informací

Diabetes mellitus (cukrovka) a účinky magnetoterapie

Související dotazy a informace k působení magnetoterapie na cukrovku

Potřebujete poradit s výběrem nejvhodnějšího přístroje pro Vaše potřeby? Máte jakýkoliv jiný dotaz?

Zavolejte na bezplatnou infolinku 800 810 800, nebo nám odešlete jednoduchý kontaktní formulář a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Na co všechno pomáhá magnetoterapie
Chci poradit
Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde.
Čtěte návod na obsluhu před použitím.
Magnetoterapeutické přístroje Renaissance
Magnetoterapeutický přístroj Renaissance je notifikovaný zdravotnický prostředek určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem pro domácí i profesionální použití.
Vše přímo od výrobce: nabízíme prodlouženou záruku, servis a bezplatnou zákaznickou podporu a péči.
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz