Je možno pomocí magnetoterapie odstranit alespoň částečně brnění pahýlu po amputaci nohy?

Otázka:

Před pěti lety mně byla amputovaná pravá noha pod kolenem. Mam již sice 79 let, ale rád bych se, pokud možno, ještě trochu pohyboval. Mám sice protézu, ale soustavný tlak na pahýl mně způsobuje čím dál větší brnění v pahýlu, což následně snižuje citlivost v noze při chůzi. Rád bych se od Vás dozvěděl, zda je možno pomocí magnetoterapie tento stav vylepšit, to znamená odstranit alespoň částečně ono brnění.

Odpověď:

Toto je poměrně častý problém, který trápí pacienty po amputaci. Tlak v oblasti chirurgického zásahu snižuje prokrvení a způsobuje parestézie (brnění) v nervových zakončeních. Magnetoterapie dokáže tyto problémy velmi účinně zmírňovat, neboť nervová tkáň je vůči pulznímu magnetickému poli vysoce vnímavá. Doporučuji Vám aplikovat nejen na amputační pahýl, ale také na oblast bederní páteře, odkud vychází inervace do dolních končetin. Bolestivé podněty se zpracovávají již na úrovni míchy, takže analgetické účinky se projeví tím rychleji a intenzivněji. Pokud by se Vaše obtíže během zhruba půl roku výrazně nezmírnily, doporučuji Vám konzultovat s neurologem možnost chirurgické desenzitizace nervových zakončení.

MUDr. Václav Cikánek

Více o amputačních pahýlech a magnetoterapii

Doporučený magnetoterapeutický přístroj na amputační pahýly

Vyberte si magnetoterapeutický přístroj a začněte ihned s aplikací magnetoterapie. Již za několik hodin můžete mít magnetoterapeutický přístroj u Vás doma, nebo kdekoliv, kde ho potřebujete a žačít ho používat.

Aplikátory
Aplikátor CAVO

Aplikátor CAVO

Nejvhodnější aplikátor pro použití na onemocnění kloubů, krční páteř, bolesti hlavy, zuby, hučení v uších, některé neurologické obtíže atd.

Více informací

Kompletní sady
Sada PRIMO C

Sada PRIMO C

Sada s kruhovým aplikátorem, určená zejména na všechny klouby a krční páteř.

Více informací

Máte dotaz?

Odešlete nám jednoduchý kontaktní formulář a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Na co všechno pomáhá magnetoterapie
Chci poradit
Splňujeme veškeré normy pro zdravotnické prostředky. Nabízíme záruku, servis a zákaznickou podporu a péči.
Magnetoterapeutické přístroje Renaissance
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz