Jihomoravské dětské centrum specializované zdravotní péče, Boskovice

Popis činnosti

V naší dětské odborné léčebně poskytujeme komplexní rehabilitační péči dětem s DMO všech druhů a kombinací, s neurologickým onemocněním majícím odezvu na pohybovém aparátu, s ortopedickými vadami, po úrazech a operacích.


Zkušenosti s magnetoterapeutickými přístroji Renaissance

Jednou z léčebných metod použití používaných v Dětské léčebně pohybových poruch v Boskovicích, která je součástí Jihomoravského centra dětské specializované zdravotní péče, je i magnetoterapie. Magnetoterapie spočívá v působení umělého magnetického pole určitých parametrů na dětský organismus. Jedná se o fyzikální léčbu, při které je generováno velkoplošně pulzující magnetické pole nízké frekvence. Elektrické proudy vyvolané pulzujícím magnetickým polem mírně zvyšují teplotu tkáně - jenom o půl stupně. Léčebné a regenerační účinky magnetického pole byly lidem známy již před více než dvěma tisíci lety. Naši předkové znali účinky magnetického pole tvořené jediným přirozeným magnetem a to byl minerál magnetovec. Na rány přikládali destičky z tohoto magnetovce a vysledovali jednak urychlené hojení rány a také zmírnění bolesti. V dnešní době víme, že nízkofrekvenční magnetické pole v medicíně pozitivně ovlivňuje biochemické i biofyzikální reakce v buňkách, reakce mezi buňkami a rovněž zlepšuje průchodnost buněčných membrán. V důsledku toho jsou buňky zásobovány více kyslíkem a ostatními důležitými látkami, čímž se zlepšuje proces látkové výměny. Jaký je mechanismus účinku. Je to jednak magnetická indukce, magneto mechanické účinky, elektronová interakce, cyklotronové jevy, kdy zde bych se pozastavila především na ovlivnění výměny iontů, především vápníku mezi buňkou a okolím a pak jsou to tepelné účinky.

My využíváme jednak vasoneurotačních účinků, analgetických účinků, miorelaxačních, protizánětlivých, spasmolytických a málo těch tepelných. Všechny tyto účinky nám zlepšují práci v dětské léčebně a to hlavně s terapií dětí s dětskou mozkovou obrnou všech druhů kombinací. Dětská mozková obrna má širokou škálu příznaků a projevů, u kterých chceme ovlivnit hlavně spasmus - čili používáme proti smasmolytický účinek magnetického pole, dále analgetický – protože k nám chodí děti po operaci například šlach achylových nebo adjuktoru kyčelních kloubů a pooperační průběh je bolestivý. Samozřejmě ovlivňujeme i psychiku dětí, protože většina z dětí postižených dětskou mozkovou obrnou, mají i mentální problémy. Sdružené příznaky jsou epileptické příznaky, kdy magnetoterapii aplikujeme dětem, které nemají aktivní a právě zjištěnou epilepsii.

U všech ostatních aplikujeme magnetoterapeutický přístroj také. Po aplikaci přístroje Renaissance se nám podstatně lépe s dětmi cvičí, hlavně Vojtovou metodou, děti jsou volnější, není vyjádřen tolik spasmus, který tuto chorobu provází. Doporučuje se aplikace v režimu regenerace - aplikace se provádí dvakrát denně v našich poměrech. Délka tohoto podávání je dvacet až čtyřicet pět minut. V režimu regenerace je v krátkých intervalech aplikována frekvence 5 – 45 herzů.

Děti tuto metodu velice dobře snášejí, protože jsou vždy v přítomnosti dospělé osoby - ať už je to maminka, která je tu s dítětem na pobytu, nebo fyzioterapeut. Při aplikaci jsou zpívány písničky, jsou čteny pohádky, jsou pouštěny pohádky na televizoru a pak děti velmi rády na tuto aplikaci dochází.

Kontaktní osoba: ředitelka Prim. MUDr. Jana Lukešová

Vyjádření primářky a dětské rehabilitační lékařky MUDr. Jany Lukešové z Dětské léčebny pohybových poruch Boskovice k používání magnetoterapie Reniassance

Ukázka aplikace magnetoterapie

Ukázky použití magnetoterapeutických přístrojů Renaissance

Dětská léčebna v Boskovicích
Aplikace pulzní magnetoterapie na koleno
Ukázka aplikace magnetoterapie u malého dítěte (foto 1)
Ukázka aplikace magnetoterapie u malého dítěte (foto 2)

Magnetoterapeutické přístroje Renaissance používané v dětské léčebně v Boskovicích

Magnetoterapeutická sada Renaissance SIECCO

Magnetoterapeutická sada Renaissance SIECCO

Sada s celotělovým aplikátorem pro celkovou regeneraci. Vleže na něm můžete využívat hojivých, analgetických, protizánětlivých a prokrvujících účinků nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie doslova od hlavy až k patě. V sadě je také malý lokální aplikátor pro intenzivní cílenou aplikaci magnetoterapie.

Více informací

Magnetoterapeutická sada Renaissance MEDICO

Magnetoterapeutická sada Renaissance MEDICO

Léčebný komplet MEDICO je kombinací kruhového aplikátoru CAVO, širokého zádového aplikátoru PIANO a malého plochého aplikátoru MANIC. Díky této kombinaci aplikátorů nabízí široké možnosti využití.

Více informací

Magnetoterapeutická sada Renaissance VIERA

Magnetoterapeutická sada Renaissance VIERA

Díky velkému kruhovému aplikátoru tato sada umožňuje umístit tělo člověka dovnitř homogenního (stejnoměrného) pulzního magnetického pole, které rovnoměrně prostoupí celou tloušťku ošetřované tkáně.

Více informací

Magnetoterapeutická sada Renaissance PRIMO C

Magnetoterapeutická sada Renaissance PRIMO C

Sada s kruhovým aplikátorem, určená zejména na všechny klouby a krční páteř.

Více informací

Máte zájem o vlastní magnetoterapeutický přístroj?
Již za několik hodin můžete mít magnetoterapeutický přístroj kdekoliv, kde ho potřebujete a začít s léčbou či regenerací
Podívejte se na hlavní důvody, proč si vybrat magnetoterapeutické přístroje Renaissance
Prohlédněte si další reference:
Chci poradit
Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde.
Čtěte návod na obsluhu před použitím.
Magnetoterapeutické přístroje Renaissance
Magnetoterapeutický přístroj Renaissance je notifikovaný zdravotnický prostředek určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem pro domácí i profesionální použití.
Vše přímo od výrobce: nabízíme prodlouženou záruku, servis a bezplatnou zákaznickou podporu a péči.
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz