Magnetoterapie a tělesné postižení

Regenerační a léčebné účinky magnetického pole jsou lidem známy již více než tři tisíciletí. V posledních letech se nedílnou součástí léčby mnoha onemocnění zejména pohybového aparátu stala nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie. V současné době se na trhu objevily cenově dostupné přístroje, které si každý pacient může pořídit a používat v pohodlí svého domova. Tato možnost je důležitá právě pro tělesně handicapované, pro něž je nutnost docházet na potřebnou terapii do zdravotnického zařízení často velice zatěžující.

Některé zdravotní problémy jsou pro většinu postižených společné. Často je trápí bolesti zad, špatné prokrvování končetin, atrofie, ztuhlost a zkrácení svalů a případně proleženiny (dekubity) vzniklé nedokonalou péčí při dlouhodobém pobytu na lůžku či invalidním vozíku.

Podstatou pozitivních účinků pulzní magnetoterapie je urychlení látkové výměny a nastartování regenerace organismu na buněčné úrovni. Během používání magnetoterapie dochází ve tkáních ke zvýšení přísunu kyslíku a živin a k lepšímu odvádění zplodin metabolismu, což je výchozí podmínkou všech ozdravných procesů. Velmi důležitý je také analgetický (protibolestivý) efekt, který se u nejmodernějších přístrojů značky Renaissance® dostavuje často již během prvních několika použití. Díky tomu může tato metoda výrazně zlepšit zdravotní stav klientů.

Bolesti zad

Dlouhým sezením či ležením na lůžku velmi často vznikají chronické bolesti zad. Magnetoterapie silně zvyšuje prokrvení v místě aplikace a také působí myorelaxačně – uvolňuje zvýšené napětí svalstva a normalizuje jeho tonus. Tyto efekty a též působení na volná nervová zakončení vedou k rychlé úlevě od bolesti, která je při následném pravidelném preventivním používání trvalá.
Magnetoterapie posiluje správnou činnost buněk kostní a vazivové tkáně, takže se uplatní jako vhodná metoda u takových chorob, jako je osteoporóza nebo artróza.

Spastická postižení a parézy (plegie)

Zvýšené napětí svalstva i částečné (paréza) nebo úplné (plegie) ochrnutí končetin vede u postižených osob k mnoha přidruženým problémům. Jak bylo již výše popsáno, má nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie výrazné myorelaxační účinky, takže přináší značnou úlevu při spastických poruchách. Je velice výhodné používat ji před a po rehabilitačním cvičení, touto kombinací lze dosáhnout velmi výrazného zlepšení stavu.
U paretických a plegických pacientů je nejdůležitější prokrvení a celkové zlepšení krevního oběhu v postižených končetinách a také regenerační působení magnetického pole na nervovou tkáň. Z tohoto důvodu se doporučuje pravidelná aplikace na oblast mozku a míchy, opět v kombinaci s dalšími rehabilitačními metodami.

Dekubity a kožní defekty

Hojivé a regenerační účinky pulzní magnetoterapie byly prokázány mnoha studiemi a potvrzují je zkušenosti klientů. Základním mechanismem účinku je zde znovu zvýšení prokrvení, které přetrvává ještě několik hodin po aplikaci.
V ošetřené tkáni a jejím okolí prudce stoupne obsah kyslíku a metabolický obrat, čímž se podpoří hojení a tvorba granulační tkáně na spodině defektu. Pravidelným používáním magnetoterapie (ideálně 2-3x denně) lze dosáhnout překvapivě rychlého zacelení i těch defektů, které byly doposud na jakoukoli léčbu rezistentní a nehojily se dlouhou dobu.

MUDr. Václav Cikánek

Nejprodávanější magnetoterapeutické přístroje pro široké možnosti využití

Kompletní sady
Magnetoterapeutická sada Renaissance VIVA

Magnetoterapeutická sada Renaissance VIVA

Většina lidí využívá magnetoterapeutický přístroj na bolavé a poškozené klouby a záda. Sada VIVA je pro tyto účely ideálně vybavena. Využijete ji na většinu toho, na co lze magnetoterapii využít.

Více informací

Magnetoterapeutická sada Renaissance VIVA PLUS

Magnetoterapeutická sada Renaissance VIVA PLUS

Tato souprava Vám nabízí skutečné maximum užitné hodnoty nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie.

Více informací

Máte zájem o vlastní magnetoterapeutický přístroj?
Již za několik hodin můžete mít magnetoterapeutický přístroj kdekoliv, kde ho potřebujete a začít s léčbou či regenerací
Přečtěte si další články:
Chci poradit
Vše přímo od výrobce: splňujeme veškeré normy pro zdravotnické prostředky, nabízíme prodlouženou záruku, servis a zákaznickou podporu a péči.
Magnetoterapeutické přístroje Renaissance
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz