Míšní svalová atrofie a účinky magnetoterapie

Otázka:

Jak magnetoterapie pomáhá u míšní svalové atrofie?

Odpověď:

Spinální muskulární atrofie je vrozené závažné onemocnění předních rohů míšních, které má několik forem:
1. Infantilní forma (choroba Werdnig-Hoffmannova) se projevuje nejčastěji v prvních měsících života jako generalizovaná slabost. Děti nejsou schopny vykonávat fyzickou aktivitu typickou pro jejich věk, mají problémy s polykáním i dýcháním z důvodu oslabení mezižeberních a dalších pomocných dýchacích svalů. Dochází k rychlé progresi s těžkým motorickým deficitem a dítě obvykle do tří let věku umírá.
2. Juvenilní forma (choroba Kugelbergova-Welanderové) se manifestuje kolem puberty a progrese je podstatně pomalejší. V popředí příznaků je svalová atrofie a motorický deficit hlavně pletencových svalů na horních i dolních končetinách.
3. Dospělá forma má velmi variabilní průběh, progrese může být velmi pomalá a příznaky nezávažné, ale může se vyskytnout i vysoce maligní forma s rychlým zhoršováním motorických funkcí a selháním dýchacích funkcí.

Použití pulzní magnetoterapie je u této diagnózy velmi vhodné. Míšní tkáň je na magnetické pole vysoce citlivá a na proceduru dobře reaguje. Pravidelná aplikace vede ke zpomalení atrofie motoneuronů předních rohů míšních a tím i ke zpomalení progrese choroby a zmírnění jejích projevů. Díky zlepšení prokrvení postižených svalů a zvýšení aktivity jejich nervového zásobení mohou pacienti rehabilitovat daleko intenzivněji a s lepším výsledkem. Díky posílení dechové stability a pomocných dechových svalů nedochází (zejména u dětí) k tak častým infekcím dýchacího ústrojí, což vede k prodloužení a zlepšení kvality života. Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie by měla být u spinální muskulární atrofie a jí podobných onemocnění metodou volby.

MUDr. Václav Cikánek

Více informací o degeneraci míchy a magnetoterapii

Vyberte si magnetoterapeutický přístroj a začněte ihned s aplikací magnetoterapie

Již za několik hodin můžete mít magnetoterapeutický přístroj u Vás doma, nebo kdekoliv, kde ho potřebujete a žačít ho používat.

Pro výběr nejvhodnějšího magnetoterapeutického přístroje pro Vaše potřeby nás kontaktujte na bezplatné infolince 800 810 800, nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.

Aplikátory
Aplikátor Renaissance MANIC pro aplikaci magnetoterapie

Aplikátor Renaissance MANIC pro aplikaci magnetoterapie

Malý aplikátor určený k cílené aplikaci, například: uši, zuby, krční páteř, menší klouby, regenerace vnitřních orgánů (játra, žaludek, děloha, prostata atd.).

Více informací

Kompletní sady
Magnetoterapeutická sada Renaissance PRIMO M

Magnetoterapeutická sada Renaissance PRIMO M

Souprava PRIMO M obsahuje jediný malý plochý aplikátor MANIC. Navzdory tomu, že se to může zdát málo, má tento léčebný komplet překvapivě široké možnosti použití.

Více informací

Máte dotaz?

Odešlete nám jednoduchý kontaktní formulář a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Na co všechno pomáhá magnetoterapie
Chci poradit
Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde.
Čtěte návod na obsluhu před použitím.
Magnetoterapeutické přístroje Renaissance
Magnetoterapeutický přístroj Renaissance je notifikovaný zdravotnický prostředek určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem pro domácí i profesionální použití.
Vše přímo od výrobce: nabízíme prodlouženou záruku, servis a bezplatnou zákaznickou podporu a péči.
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz