Neuropatie

Neuropatie obecně jsou poruchy periferních nervů, které se mohou objevit samostatně, nebo jako projevy dalších onemocnění, jako je například cukrovka, lymská borrelióza, alkoholismus atd.
Dělíme je na mononeuropatie, kdy je postižen jeden periferní nerv, a polyneuropatie, kdy je postižení vícečetné. Neuropatie doprovází celá řada příznaků, které se mohou lišit svou závažností i místem, kde jsou pociťovány, nejčastěji se však jedná o postižení horních či dolních končetin.
Pacient může zaznamenat senzitivní obtíže – snížení či ztrátu citlivosti, spatně rozlišovat tepelné či bolestivé podněty, pociťovat pálení, brnění či svědění. Motorické problémy pak zahrnují např. svalovou slabost, nejistotu při chůzi, problémy s jemnou motorikou (třeba česání, uchopování drobných předmětů), křeče či svalové záškuby.

Působení pulzní magnetoterapie na neuropatii

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie je u periferních neuropatií velmi vhodnou metodou. Nervová tkáň sama vytváří elektrické impulzy a tak je na magnetické pole velice citlivá a dobře na magnetoterapie reaguje. Vhodně zvolená dlouhodobá aplikace může pomoci zmírnit pocity pálení a brnění končetin, zlepšit jejich citlivost a subjektivní ovladatelnost.
Postupně se může zlepšit jemná motorika, zvýšit síla svalů a zmírnit například problémy s celkově nejistou chůzí, chůzí do schodů či častým zakopáváním.

Kde aplikovat: postižené místo, ideálně aplikovat i na krční páteř u horních končetin nebo bederní páteř u dolních končetin

Doporučený magnetoterapeutický přístroj na neuropatii

Vyberte si magnetoterapeutický přístroj a začněte ihned s aplikací magnetoterapie. Již za několik hodin můžete mít magnetoterapeutický přístroj u Vás doma, nebo kdekoliv, kde ho potřebujete a žačít ho používat.

Aplikátory
Aplikátor Renaissance CAVO pro aplikaci magnetoterapie

Aplikátor Renaissance CAVO pro aplikaci magnetoterapie

Nejvhodnější aplikátor pro použití na onemocnění kloubů, krční páteř, bolesti hlavy, zuby, hučení v uších, některé neurologické obtíže atd.

Více informací

Aplikátor Renaissance LETTINO pro aplikaci magnetoterapie

Aplikátor Renaissance LETTINO pro aplikaci magnetoterapie

Aplikátor, vhodný k aplikaci na celou oblast páteře včetně hýždí a hlavy. Výborně se uplatní také při problémech s dolními končetinami (zejména při diabetu), včetně jejich kloubů.

Více informací

Aplikátor Renaissance MANIC pro aplikaci magnetoterapie

Aplikátor Renaissance MANIC pro aplikaci magnetoterapie

Malý aplikátor určený k cílené aplikaci, například: uši, zuby, krční páteř, menší klouby, regenerace vnitřních orgánů (játra, žaludek, děloha, prostata atd.).

Více informací

Aplikátor Renaissance PIANO pro aplikaci magnetoterapie

Aplikátor Renaissance PIANO pro aplikaci magnetoterapie

Aplikátor určený k použití zejména na oblast zad, lze však dobře použít i při terapii orgánů uložených v dutině hrudní a břišní. Můžeme aplikovat také na končetiny a velké klouby.

Více informací

Kompletní sady
Magnetoterapeutická sada Renaissance VIVA

Magnetoterapeutická sada Renaissance VIVA

Většina lidí využívá magnetoterapeutický přístroj na bolavé a poškozené klouby a záda. Sada VIVA je pro tyto účely ideálně vybavena. Využijete ji na většinu toho, na co lze magnetoterapii využít.

Více informací

Magnetoterapeutická sada Renaissance LETTINO

Magnetoterapeutická sada Renaissance LETTINO

Kombinace lůžkového aplikátoru střední velikosti a malého plochého aplikátoru pro intenzivnější aplikaci na konkrétní místo na těle, nebo na konkrétní orgán.

Více informací

Máte dotaz?

Odešlete nám jednoduchý kontaktní formulář a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Na co všechno pomáhá magnetoterapie
Chci poradit
Vše přímo od výrobce: splňujeme veškeré normy pro zdravotnické prostředky, nabízíme prodlouženou záruku, servis a zákaznickou podporu a péči.
Magnetoterapeutické přístroje Renaissance
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz