Sklerodermie

Sklerodermie je difúzní choroba pojivové tkáně postihující kůži a některé vnitřní orgány. Je charakterizována ztvrdnutím periferních (ruce, nohy) a útrobních cév. Typicky vzniká tzv. Raynaudův fenomén, který je definován jako epizodické barevné změny na kůži od bílé až po fialovou (způsobuje je nedostatečné prokrvení nebo naopak překrvení) vyvolané chladem nebo stresem. Kromě prstů se objevuje na uších, nose i jazyku. Asi u třetiny nemocných vznikají v důsledku poruchy prokrvení prstů vředy a u některých i gangrény (zčernání a odumření). Zasaženy jsou také klouby a vnitřní orgány, zejména trávící ústrojí, ledviny, srdce a také plíce, jejich postižení je hlavní příčinou smrti nemocných sklerodermií.

Působení pulzní magnetoterapie na sklerodermii

Magnetoterapie zlepšuje prokrvení a tím i zásobování tkání kyslíkem a živinami. Působí protizánětlivě a snižuje negativní autoimunitní reakci organizmu. Pomáhá předcházet vzniku a léčit komplikace sklerodermie, jako je vznik vředů na končetinách, plicní postižení, vznik srdeční arytmie a dalších.

Aplikace na oblast páteře a zad a přímo na postižené oblasti. Na počátku léčby pacienti trpěli Raynaudovým syndromem, bolestmi rukou, zvýšenou potivostí dlaní, zvýšenou až bolestivou citlivostí obecně (hyperestézie) a přecitlivělostí na chlad, otoky, sníženou výbavností reflexů a zpomaleným nervovým vedením. U 19 z 20 sledovaných pacientů zlepšení ve všech parametrech již po 15 expozicích!

Kde aplikovat: oblast hlavy

Doporučený magnetoterapeutický přístroj na sklerodermii

Vyberte si magnetoterapeutický přístroj a začněte ihned s léčbou. Již za několik hodin můžete mít magnetoterapeutický přístroj u Vás doma, nebo kdekoliv, kde ho potřebujete a žačít s léčbou či regenerací.

Aplikátory
Aplikátor CAVO

Aplikátor CAVO

Nejvhodnější aplikátor k léčbě onemocnění kloubů, krční páteře, bolestí hlavy, zubů, hučení v uších, některých neurologických obtíží atd.

Více informací

Kompletní sady
Sada PRIMO C

Sada PRIMO C

Sada s kruhovým aplikátorem, určená zejména na všechny klouby a krční páteř.

Více informací

Máte dotaz?

Odešlete nám jednoduchý kontaktní formulář a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Na co všechno pomáhá magnetoterapie
Chci poradit
Splňujeme veškeré normy pro zdravotnické prostředky. Nabízíme záruku, servis a zákaznickou podporu a péči.
Magnetoterapeutické přístroje Renaissance
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz