Základní Škola Speciální, Blansko, Žižkova 27

Popis činnosti

Základní Škola Speciální, Blansko zajišťuje komplexní péči o těžce zdravotně postižené děti s kombinací vad a také výchovně vzdělávací činnost včetně družiny nebo internátu.


Zkušenosti s magnetoterapeutickými přístroji Renaissance

V naší škole používáme nízkofrekvenční pulzní magnetické pole jako jednu z dalších šetrných a účinných metod léčby.

Magnetoterapii řady Renaissance používáme u dětí především spastických, hypotoniků, u dětí s vadným držením těla, u skolyotiků, u dětí s těžšími poruchami hybnosti a u vozíčkářů. Ceníme si především efektu a vlivu na peristaltiku i jejich celkové zlepšení, imunitu, a samozřejmě dalších pozitivních vlivů jako je například zlepšení a úprava svalových tonů, protizánětlivý efekt a analgetický (protibolestivý) efekt. U dětí, které jsou po operaci, si ceníme zlepšení regenerace, kterou tím podpoříme. Magnetoterapii využíváme většinou v sekvenci patnácti sezení, poté dáváme pauzu a pak pokračujeme dále znovu, dalších 15 sezení. Děti většinou magnetoterapii snáší bez problémů, těší se na ni, je to pro ně určitá forma spojení relaxace a léčby. U těžších dětí a vozíčkářů se nám tento léčebný efekt velmi osvědčil a potvrdil při zlepšení jak peristaltiky, tak imunity a u děvčat i u gynekologických problémů. Výsledek je opravdu výrazný.

Využíváme aplikátor celotělový, využíváme aplikátory na končetiny, kruhové a samozřejmě i pásový aplikátor, který jde aplikovat i do vozíku. Dětem na vozíku aplikujeme přístroj například na ramena a v oblastech, kde dítě nemůžeme položit. Dítě může být ve výuce a zároveň probíhá i magnetoterapie.

Je pravda, že samozřejmě využíváme magnetoterapii i pro naše zaměstnance a protože jsou tu převážně ženy, tak na migrény. U dětí, které absolvují u nás několikafázové operace, ať už se týkají kotníků, kolenních vazů a dalších zdravotních zásahů, má magnetoterapie velký vliv na urychlení hojení a regeneraci tkáně, takže pak následuje rychlejší návrat a zapojení dítěte do účinného tělocviku a dalších procedur.

Kontaktní osoby: Mgr. Ludmila Konopková, ředitelka a Gabriela Gajdošová, fyzioterapeutka

Vyjádření fyzioterapeutky Gabriely Gajdošové ze Základní školy speciální Blansko k pulzní magnetoterapii

Fotografie z předávání magnetoterapeutických přístrojů Renaissance

Předání magnetoterapeutického přístroje
Základní Škola Speciální, Blansko, Žižkova 27

Magnetoterapeutické přístroje Renaissance používané v Základní Škole Speciální, Blansko, Žižkova 27

Magnetoterapeutická sada Renaissance MEDICO

Magnetoterapeutická sada Renaissance MEDICO

Léčebný komplet MEDICO je kombinací kruhového aplikátoru CAVO, širokého zádového aplikátoru PIANO a malého plochého aplikátoru MANIC. Díky této kombinaci aplikátorů nabízí široké možnosti využití.

Více informací

Magnetoterapeutická sada Renaissance SIECCO

Magnetoterapeutická sada Renaissance SIECCO

Sada s celotělovým aplikátorem pro celkovou regeneraci. Vleže na něm můžete využívat hojivých, analgetických, protizánětlivých a prokrvujících účinků nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie doslova od hlavy až k patě. V sadě je také malý lokální aplikátor pro intenzivní cílenou aplikaci magnetoterapie.

Více informací

Máte zájem o vlastní magnetoterapeutický přístroj?
Již za několik hodin můžete mít magnetoterapeutický přístroj kdekoliv, kde ho potřebujete a začít s léčbou či regenerací
Podívejte se na hlavní důvody, proč si vybrat magnetoterapeutické přístroje Renaissance
Prohlédněte si další reference:
Chci poradit
Vše přímo od výrobce: splňujeme veškeré normy pro zdravotnické prostředky, nabízíme prodlouženou záruku, servis a zákaznickou podporu a péči.
Magnetoterapeutické přístroje Renaissance
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz