Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce

Alzheimerova nemoc

Alzheimerova nemoc narušuje část mozku a pozvolna způsobuje pokles kognitivních funkcí (myšlení, paměť, atd). Zhoršuje se zejména krátkodobá paměť, což postupně způsobuje částečnou a postupem času úplnou nefunkčnost pacientů v domácnosti. Souvislosti, které měli nemocní zažité z minulosti, si zvládají vybavit bez problému, ale okolnosti, co se staly před chvílí, už ne. Postupně se u nich rozvíjí porucha řeči. Rizikovými faktory této poruchy jsou: věk, dědičné vlohy, vysoký krevní tlak, zakovení buněk a tkání, zakyselení organismu, onemocnění demencí (sklerózou), konzumace většího množství alkoholu, cévní mozkové příhody a úrazy hlavy. Projevem Alzheimerovy choroby je neschopnost vykonávat běžné každodenní práce, zapomínání, dezorientace z hlediska místa a času, změna nálady a chování, proměna osobnosti.

Studie o působení magnetoterapie:

Klinické studie pozitivního ovlivňování této choroby pomocí pulzního magnetického pole zkoumaly různé příznaky kognitivního poškození při začínající Alzheimerově chorobě, narušenou paměť a i jiné deficity.

Ve studii založené na zkoumání principu elektromagnetické indukce elektrického pole mozku, který moduluje excitabilitu neuronů, byly posuzovány transkraniální magnetické stimulace a zkoumány specifické parametry TMS a předpovězené doby konverze na Alzheimerovu chorobu. Pozitivní účinky magnetoterapie souvisí hlavně s aktivací postsynaptických receptorů kyseliny N-methyl-d-asparagová (NMDA). Tyto neurofyziologické hodnoty naznačují, že určitá magnetická pole mohou být vhodným nástrojem k pozitivním změnám synaptické plasticity a excitability v lidské mozkové kůře. Hlavním cílem studie bylo také zkoumat fungování glutamatergického systému v magnetickém poli a vyhodnocení kortikální excitability a synaptické plasticity v pulzním magnetickém poli u subjektů s diagnózou Alzheimerovy choroby ve srovnání se zdravými jedinci. Dalším cílem studie bylo prozkoumat korelace mezi charakteristikami neuropsychologických testů ve čtyřleté dlouhodobé studii.

Čtyřicet pacientů s Alzheimerovou chorobou a 20 zdravých jedinců podstoupilo na začátku studie neuropsychologické vyšetření. Zdraví jedinci byli vybráni z dobrovolníků, kteří neměli žádné neurologické nebo psychiatrické příznaky a normální MRI mozku. Byli zahrnuti do studie, pokud byly jejich kognitivní funkce normální. Aby se zabránilo potenciálním účinkům jakýchkoli léků na studované elektrofyziologické parametry, každý subjekt užívající léky ovlivňující centrální nervový systém je musel vysadit. Byla u nich vyloučena antidepresiva, antipsychotika, antikonvulziva. Všichni účastníci na počátku podstoupili fyzikální i neurologické vyšetření a byly jim odebrány vzorky krve pro laboratorní testy. Měřen byl také jejich krevní tlak a puls. Subjekty s aMCI také podstoupily komplexní neuropsychologické hodnocení, včetně Reyova testu sluchového verbálního učení, dále test corsi block-tapping, test kreslení Reyova-Osterriethova kompletního obrazce, úkol číslicového rozpětí, test matice vizuálního vyhledávání, test pojmenování, testy slovní sémantické plynulosti a testy verbální fonetické fluktuace. Účastníci studie byli klinicky sledováni každých 12 měsíců (± 1 měsíc) po dobu 48 měsíců. Při každé následné návštěvě (T1, T2, T3 a T4) byli pacienti podrobeni klinickému vyšetření, krevnímu testování, měření vitálních funkcí, stupnicí HIS a novému neuropsychologickému posouzení, aby bylo možné posoudit, zda došlo k pozitivní přeměně.

Mezi pacienty (průměrný věk: 74,4 ± 4,1 let) nebyly hlášeny žádné vedlejší účinky nebo nežádoucí účinky související s použitím elektrofyziologických stimulačních postupů. Kromě menší únavy nebyly zaznamenány žádné nežádoucí účinky a bylo prokázáno statisticky významné zlepšení.

Díky dlouhodobě trvajícím účinkům elektromagnetického pole pulzních magnetoterapeutických přístrojů dochází k výraznému zlepšení přívodu kyslíku do všech exponovaných buněk, tkání a též dochází k posílení celého imunitního systému. Tato metoda je neinvazivní, není při ní potřeba chemických léků a přispívá ke zlepšení zdravého spánku. Terapie pulzním elektromagnetickým polem je neinvazivní, bezpečná metoda bez známých významných vedlejších účinků. Byly potvrzeny její příznivé účinky, jak u diagnózy Alzheimerovy choroby, tak také u mnoha nemocí pohybového ústrojí, jako je hojení zlomenin, regenerace nervů, osteoartritida a osteoporóza.

Pomocí lékařských studií a průběžného cíleného výzkumu bylo zjištěno, že magnetoterapie přispívá k obnově buněk, okysličení i k zlepšení funkčnosti nervového systému. Zvyšuje přísun kyslíku a živin do centrálního nervového systému. Posiluje imunitu, působí proti zánětům, zrychluje dobu hojení a zlepšuje celkovou kvalitu života.

V této části našeho webu (rubrika "O magnetoterapii") Vám přinášíme komplexní informace o magnetoterapii, které jsou sesbírány především z veřejně dostupných zdrojů. Průběžně zde zveřejňujeme publikované odborné studie, zkušenosti odborníků a odborných pracovišť i domácích uživatelů. Najdete tu články na různá témata, která se týkají magnetoterapie, nebo s magnetoterapií úzce souvisí. Doplňujeme zde také zajímavosti a inspirace z oblasti zdraví.

Záměrně v této rubrice publikujeme informace, prezentované z hlediska "klasické medicíny", "celostního pohledu" i různých "alternativních přístupů". Veškeré informace, které zde zveřejňujeme, Vám předkládáme především jako podněty k zamyšlení.

Upozornění: Veškeré informace na těchto stránkách jsou obecného charakteru. Nevyužívejte tento obsah či jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.

Máte dotaz? Zajímají Vás bližší informace o magnetoterapii?

Zavolejte nám na naši bezplatnou infolinku (+420) 800 810 800, nebo nám odešlete jednoduchý formulář pro rychlý dotaz a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Další diagnózy ve světle lékařských studií
Chci poradit
Upozornění: Nevyužívejte obsah těchto webových stránek, nebo jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.
Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde.
Čtěte návod na obsluhu před použitím.
Prodloužená záruka Snadná obsluha Český výrobek Prověřená kvalita Zákaznická podpora
Magnetoterapeutický prostředek Duo Forte je přístroj určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem v domácím i klinickém prostředí. Duo Forte je aplikovatelný k léčbě v rámci fyzioterapie, také se zaměřením na konkrétní zdravotní obtíže.
Vše přímo od výrobce: nabízíme prodlouženou záruku, servis a bezplatnou zákaznickou podporu a péči.
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka (+420) 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz
Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce