Magnetoterapie a sport

Urychlení regenerace po tréninkové zátěži

Pulzní magnetické pole zvyšuje aktivitu enzymů odbourávajících kyselinu mléčnou, která se ve svalech hromadí během námahy. Tím se zkrátí doba potřebná k regeneraci organismu po zátěži a předejde se ztuhlosti svalů či vzniku bolestivých kontraktur a křečí, které magnetoterapie odstraňuje. Vhodná je kombinace s masážemi.

Zahřátí a prokrvení před tréninkem či zápasem

Pulzní magnetické pole má výrazné prokrvující účinky a je proto velmi vhodné použít ho k zahřátí a prokrvení zejména v problematických partiích (kotníky, kolena, třísla apod.), nebo tam, kde již v minulosti došlo ke zranění (doporučuje se analgetický režim na deset minut před začátkem fyzického výkonu).

Odstranění bolestí

Magnetoterapii lze v souvislosti s bolestí použít u všech typů zranění, má výrazné analgetické účinky. Osvědčila se také při použití během zápasu či soutěže, kdy lze pomocí magnetoterapie rychle odstranit bolest u drobných zranění a pohmoždění, natažených svalů a vazů, křečí apod., a hráči se tak mohou vrátit zpět do zápasu. Pozor je však třeba dávat při krvácení jakéhokoli původu. Magnetické pole zvyšuje prokrvení tkání a tím by se krvácení v některých případech mohlo zvýšit.

Odstranění otoků, podvrtnuté kotníky, výrony

Zlepšením prokrvení a mikrocirkulace v exponované tkáni a zvýšením jejího metabolismu dojde k rychlejšímu vstřebání otoků. Navíc přímým působením na vyvolávající příčinu (poraněná svalová, vazivová či jiná tkáň nebo další příčiny) se ztratí důvod jejich vzniku. Uplatní se také protizánětlivý a analgetický účinek pulzních magnetických polí.

Poranění kloubů

Magnetoterapie je ideální pro aplikaci u všech typů poranění kloubů. Její působení urychluje hojení jak měkkých tkání, tak poškozených vazů a chrupavky. Doba léčby se zkracuje průměrně o třetinu, lze ji kombinovat s jakoukoli další terapeutickou metodou kromě elektroléčby.

Natažené či natržené vazy a svaly, zejména v oblasti kotníku, kolena a třísel

Pulzní magnetoterapie odstraní bolest, ale hlavně urychlí a usnadní hojení poškozených tkání. Důležitá je její pravidelná aplikace, hráč by měl mít možnost používat jí i doma. Pozor – tato zranění jsou ošemetná a je potřeba je doléčit, tedy používat magnetoterapii ještě alespoň 14 dní po odeznění příznaků.

Obsluha magnetoterapeutického přístroje je jednoduchá

Pouze přiložíte aplikátor na tělo, spustíte zvolený program a necháte magnetoterapii působit

Ukázka použití magnetoterapeutického přístroje Renaissance

Ukázka použití magnetoterapeutického přístroje Renaissance

Již za několik hodin můžete mít magnetoterapeutický přístroj u Vás doma, nebo kdekoliv, kde ho potřebujete a začít s léčbou a regenerací.

Nejprodávanější magnetoterapeutické přístroje pro široké možnosti využití

Kompletní sady
Magnetoterapeutická sada Renaissance VIVA

Magnetoterapeutická sada Renaissance VIVA

Většina lidí využívá magnetoterapeutický přístroj na bolavé a poškozené klouby a záda. Sada VIVA je pro tyto účely ideálně vybavena. Využijete ji na většinu toho, na co lze magnetoterapii využít.

Více informací

Magnetoterapeutická sada Renaissance VIVA PLUS

Magnetoterapeutická sada Renaissance VIVA PLUS

Tato souprava Vám nabízí skutečné maximum užitné hodnoty nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie.

Více informací

Stáhněte si praktického průvodce pro výběr nejvhodnějšího magnetoterapeutického přístroje

Součástí průvodce je i podrobná mapa aplikačních bodů na těle a další praktické a zajímavé informace, které Vám budou k užitku.

Chci zaslat průvodce

Potřebujete poradit při výběru nejvhodnějšího magnetoterapeutického přístroje pro Vaše potřeby? Máte nějaký dotaz?

Kontaktujte nás na bezplatné infolince 800 810 800, nebo nám odešlete jednoduchý kontaktní formulář a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

Mám dotaz
Chci poradit
Vše přímo od výrobce: splňujeme veškeré normy pro zdravotnické prostředky, nabízíme prodlouženou záruku, servis a zákaznickou podporu a péči.
Magnetoterapeutické přístroje Renaissance
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz