Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce

Ankylozující spondylitida – Bechtěrevova choroba

Ankylozující spondylitida je nejčastější zánětlivé onemocnění obratlů páteře. V její léčbě dominuje kromě medikamentózní terapie především cvičení, rehabilitační metody a některé metody balneologické. Bechtěrevova nemoc je chronické zánětlivé onemocnění páteře, které se vyznačuje bolestmi a ztuhlostí páteře. Má dlouhodobý a postupně se zhoršující průběh. Zánět vede k ankylóze, tedy nahrazení původního volného spojení kloubů pevným vazivovým nebo kostěným spojením. Tyto srůsty v kloubech pak znemožňují jejich hybnost. Ankylóza při Bechtěrevově nemoci postihuje jednotlivé segmenty páteře a v rozvinutých stavech zasahuje celou páteř. Jedná se o autoimunitní onemocnění, u kterého dochází k produkci protilátek proti vlastní tkáni. Toto onemocnění se může projevit i mimo oblast páteře. Může dojít k omezení kapacity hrudníku, a tedy omezení plné roztažnosti plic. Hrozí srdeční nedostatečnost, případně selhání ledvin.

Bechtěrevova nemoc vyžaduje dlouhodobou odbornou péči. Nemoc není zcela vyléčitelná, a proto se léčba zejména zaměřuje na zmírnění příznaků a zpomalení rozvoje onemocnění. Léčba je založena na rehabilitaci a fyzikální terapii. Využívá se při ní elektroléčba, pulzní magnetoterapie a ultrazvuková terapie. Důležitá je též úprava životního stylu, zdravá strava a lázeňská léčba. Obvykle je také nasazována imunomodulační léčba, biologická léčba a nesteroidní antirevmatika.

Studie o působení magnetoterapie:

Klinická studie pozitivního působení pulzního magnetického pole na průběh nemoci porovnávala účinnost rehabilitačního programu založeného na pravidelném cvičení (první skupina) a léčbu s přidanou magnetoterapií (druhá skupina). Tříměsíční studie se zúčastnilo celkem 40 pacientů, vždy po 20 v každé skupině. Standardní léčba pacientů v první skupině zahrnovala skupinová cvičení běžná u léčby ankylozující spondylitidy, která probíhala 2× týdně. Během 3 měsíců bylo tedy uskutečněno 24 cvičení. Intenzivní léčba druhé skupiny spočívala v aplikaci měkké techniky a pulzní magnetoterapie jednou za týden. Pacienti tak dostali během 3 měsíců 12 aplikací magnetoterapie. Výsledky byly hodnoceny v souladu s obvyklým postupem a metodologií pomocí dotazníků BASDAI a BASF. Bylo prokázáno, že intenzivní léčba, která zahrnovala měkké techniky a aplikace pulzního magnetického pole, byla účinnější než standardní léčba. Také analgetický účinek magnetoterapie byl velmi přínosný pro celý léčebný postup. Pozitivní efekt se projevil v tlumení bolestí, zánětů a otoků a při zlepšování hybnosti a ve zpomalování dalšího poškozování kloubů. Lze odpovědně říci, že při léčbě ankylozující spondylitidy (Bechtěrevovy choroby) je možno plně doporučit kombinaci pulzní magnetoterapie s jednotlivými intenzivními metodami léčby.

Účinky a pozitivní efekty pulzní magnetoterapie u Bechtěrevovy choroby potvrzuje řada klinických studií od významných vědeckých autorit a renomovaných institucí, které jsou podloženy mnoha poznatky. Například klinická studie z roku 1999 provedená autory působícími na katedře neurologie a neurochirurgie Státní zdravotní univerzity v Petrohradu prokazuje, že pulzní terapie je efektivní metoda pro léčbu pacientů se spondylogenním onemocněním nervového systému. Ze shromážděných dat vyplývá, že pulzní magnetoterapie díky svému analgetickému účinku pomáhá zmírňovat potíže Bechtěrevovy choroby.

Pozitivní efekty aplikace pulzního magnetického pole a stanovení optimálních parametrů pulzní magnetoterapie pro jejich léčbu, zjišťovala i rozsáhlá studie na 255 pacientech (Skoromets & Nikitina, 1999, jejíž výsledky byly publikovány ve vědeckém časopise Neuroscience and Behavioral Physiology).

V této studii z 255 pacientů 163 absolvovalo léčbu prostřednictvím pulzní magnetoterapie a 92 prošlo tradiční léčbou. K posouzení mechanizmů terapeutických účinků pulzní magnetoterapie byl zkoumán rentgen páteře, elektromyografie, termografie i testy oxidace lipidů.

Tato studie došla k závěru, že pulzní magnetoterapie je efektivní metoda pro léčbu pacientů se spondylogenním onemocněním nervového systému. Za optimální léčivou frekvenci tato studie považuje 1 Hz. Výsledky studie potvrdily, že pulzní magnetoterapie je efektivní metoda pro léčbu pacientů s neurologickými následky degenerativně dystrofických lézí páteře, což potvrzuje i zkrácená doba léčby u řady pacientů.

V této části našeho webu (rubrika "O magnetoterapii") Vám přinášíme komplexní informace o magnetoterapii, které jsou sesbírány především z veřejně dostupných zdrojů. Průběžně zde zveřejňujeme publikované odborné studie, zkušenosti odborníků a odborných pracovišť i domácích uživatelů. Najdete tu články na různá témata, která se týkají magnetoterapie, nebo s magnetoterapií úzce souvisí. Doplňujeme zde také zajímavosti a inspirace z oblasti zdraví.

Záměrně v této rubrice publikujeme informace, prezentované z hlediska "klasické medicíny", "celostního pohledu" i různých "alternativních přístupů". Veškeré informace, které zde zveřejňujeme, Vám předkládáme především jako podněty k zamyšlení.

Upozornění: Veškeré informace na těchto stránkách jsou obecného charakteru. Nevyužívejte tento obsah či jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.

Máte dotaz? Zajímají Vás bližší informace o magnetoterapii?

Zavolejte nám na naši bezplatnou infolinku (+420) 800 810 800, nebo nám odešlete jednoduchý formulář pro rychlý dotaz a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Další diagnózy ve světle lékařských studií
Chci poradit
Upozornění: Nevyužívejte obsah těchto webových stránek, nebo jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.
Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde.
Čtěte návod na obsluhu před použitím.
Prodloužená záruka Snadná obsluha Český výrobek Prověřená kvalita Zákaznická podpora
Magnetoterapeutický prostředek Duo Forte je přístroj určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem v domácím i klinickém prostředí. Duo Forte je aplikovatelný k léčbě v rámci fyzioterapie, také se zaměřením na konkrétní zdravotní obtíže.
Vše přímo od výrobce: nabízíme prodlouženou záruku, servis a bezplatnou zákaznickou podporu a péči.
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka (+420) 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz
Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce