Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce

Arteriální a žilní vředy

Rudne a viditelně se vám ztenčuje pokožka na noze? Tvoří se otoky, cítíte bolest nohou a ustupuje ochlupení? Může jít o počáteční stádium bércového vředu. Poranění pokožky může znamenat příležitost pro jeho vznik. Vředy se mohou šířit do hloubky i šířky. Existuje mnoho řešení, jak je léčit.

Při rozpadu povrchových tkání končetiny v důsledku cévních změn dolních končetin vznikají bércové vředy. Jsou chronickým onemocněním, pro které je charakteristická ztráta celistvosti kůže. Trpí jimi asi 1% populace. Defekt zasahuje různě hluboko do kůže a podkožních tkání. Mohou vznikat z tepenných příčin u pokročilejších stadií ischemické choroby dolních končetin na podkladě aterosklerózy. Jde o arteriální vředy a vyskytují se nejčastěji na prstech a patě nohy. Ve většině případů však vznikají na základě dlouhodobé nedostatečnosti žilního systému dolních končetin. Vázne zásobení dolních končetin kyslíkem a živinami, což samo o sobě snižuje schopnosti hojení ran. V tomto případě mluvíme o žilních vředech. Vřed na noze je vstupní branou pro infekce, komplikací bývá rozvoj erysipelu (růže).

K rizikovým faktorům vzniku patří kromě jiného:
• dědičné dispozice ke ztrátě elasticity žilní stěny
• varixy
• vyšší věk
• prodělaný zánět v hlubokém žilním systému
• diabetes
• sedavé zaměstnání nebo dlouhé stání
• nedostatek tělesného pohybu
• obezita
• větší počet těhotenství

Studie o působení magnetoterapie a možnosti léčby:

Studie: Stimulace hojení chronických arteriálních a žilních vředů na noze systémovými elektromagnetickými poli – Canedo-Dorantes, L. a kol. (2002). Tato studie ukázala:

Po vystavení nízkofrekvenčnímu magnetickému poli bylo do 4 měsíců 69 % lézí vyléčeno nebo zhojeno o více než 50 %.

Léčba má za cíl odstranit příčiny, které toto onemocnění vyvolaly, nebo alespoň kompenzovat přidružené choroby. Nezbytným předpokladem pro úspěšné vyhojení vředů je obnovení správné funkce žilního systému dolních končetin.

Pomoci mohou:
• bandáže
• cvičení
• redukce hmotnosti,
• zevní podpůrná léčba – odstranění nekrotických tkání
• lokální antibiotika
• přípravky na povzbuzení hojení
• speciální krycí obvazy – například vlhké ošetřování ran
• ochrana okolní zdravé kůže

Pokud je bércový vřed příliš rozsáhlý a celkové vyhojení již není možné, přistupuje se k chirurgické léčbě. Poškození cévního systému může být tak velké, že může končit amputací končetiny. Při léčbě jsou podávána venofarmaka (léky podporující pevnost žilní stěny) nebo vazodilatancia (léky vedoucí k roztažení tepny). Nezbytná je vhodná rehabilitační léčba. Součástí komplexního přístupu k léčbě je i zdravá strava a udržení přiměřené váhy.

Magnetoterapie velmi vhodně doplňuje komplexní léčbu vředů a jejím cílem je podpořit hojivé regenerační procesy, vytvořit co nejlepší podmínky pro zhojení defektu a zlepšení životaschopnost ohrožených tkání.

Základním principem působení pulzních magnetoterapických přístrojů je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovaly zdravotní potíže.

V této části našeho webu (rubrika "O magnetoterapii") Vám přinášíme komplexní informace o magnetoterapii, které jsou sesbírány především z veřejně dostupných zdrojů. Průběžně zde zveřejňujeme publikované odborné studie, zkušenosti odborníků a odborných pracovišť i domácích uživatelů. Najdete tu články na různá témata, která se týkají magnetoterapie, nebo s magnetoterapií úzce souvisí. Doplňujeme zde také zajímavosti a inspirace z oblasti zdraví.

Záměrně v této rubrice publikujeme informace, prezentované z hlediska "klasické medicíny", "celostního pohledu" i různých "alternativních přístupů". Veškeré informace, které zde zveřejňujeme, Vám předkládáme především jako podněty k zamyšlení.

Upozornění: Veškeré informace na těchto stránkách jsou obecného charakteru. Nevyužívejte tento obsah či jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.

Máte dotaz? Zajímají Vás bližší informace o magnetoterapii?

Zavolejte nám na naši bezplatnou infolinku (+420) 800 810 800, nebo nám odešlete jednoduchý formulář pro rychlý dotaz a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Další diagnózy ve světle lékařských studií
Chci poradit
Upozornění: Nevyužívejte obsah těchto webových stránek, nebo jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.
Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde.
Čtěte návod na obsluhu před použitím.
Prodloužená záruka Snadná obsluha Český výrobek Prověřená kvalita Zákaznická podpora
Magnetoterapeutický prostředek Duo Forte je přístroj určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem v domácím i klinickém prostředí. Duo Forte je aplikovatelný k léčbě v rámci fyzioterapie, také se zaměřením na konkrétní zdravotní obtíže.
Vše přímo od výrobce: nabízíme prodlouženou záruku, servis a bezplatnou zákaznickou podporu a péči.
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka (+420) 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz
Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce