Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce

Artritida páteře

Artritidy páteře jsou revmatoidní (zánětlivá) onemocnění. Může jít o záněty kloubů páteře při revmatoidní artritidě. V takovém případě jsou nejčastěji postiženy klouby krční části páteře. Dále se může jednat o Bechtěrevovu nemoc, dnovou artritidu nebo artritidu při lupénce.

Revmatoidní artritida páteřních kloubů se nejčastěji projevuje zvýšenou teplotou, zduřením a otokem v okolí kloubů, bolestivostí a citlivostí na dotek. Ztuhlost kloubů může zcela omezit pohyb až na několik hodin. Příznak ztuhlosti se nejčastěji objevuje ráno. Kloub se při artritidě deformuje, což může vést k závažnému omezení pohybu. Nedostatek pohybu pak často vede k oslabování tkání v okolí kloubu a později i celé postavy postiženého. Deformované klouby mohou zcela ztratit pohyblivost.

Bechtěrevova nemoc je chronické zánětlivé onemocnění páteře vyznačující se bolestí a ztuhlostí páteře. Má dlouhodobý a postupně se zhoršující průběh. Nejčastěji se projeví ve věku 15 až 30 let a to především u mužů. Přesná příčina těchto onemocnění zůstává nejasná. Hlavním škodlivým mechanismem je chronický nitrokloubní zánět. V případě Bechtěrerovy nemoci hraje v jejím rozvoji určitou roli i dědičnost.

Studie o působení magnetoterapie a možnosti jejího použití:

Léčba artritidy pomocí protizánětlivých účinků pulzní magnetoterapie Léčba artritidy pomocí protizánětlivých účinků pulzní magnetoterapie o frekvenci 5 Hz a intenzitě 4 μT byla odzkoušena vědeckým týmem R. Selvama (2007) a její výsledky byly publikovány ve vědeckém časopise Life Sciences.

Před započetím léčení pomocí pulzní magnetoterapie zaznamenala tato studie u chronické fáze artritidy zvýšenou hladinu peroxidů lipidu a sníženou ochranu organismu kvůli vyplýtvaným antioxidačním enzymům. Zvýšená hladina peroxidů lipidu ukazuje na to, že dochází k poškozování buněk volnými radikály a konečné produkty tohoto procesu mohou být mutagenní a karcinogenní. Bližší zkoumání odhalilo, že pumpování vápenatých iontů přes plazmatickou membránu bylo potlačeno, zatímco hladina mezibuněčných vápenatých iontů byla zvýšena. Nedocházelo tedy k přenosu vápenatých iontů do buněk. Po aplikaci nízkofrekvenčního pulzního magnetického pole ale došlo ke stabilizaci plazmatických membrán buněk a díky protizánětlivým účinkům pulzní magnetoterapie došlo k obnově pumpování vápenatých iontů do buněk přes plazmatickou membránu a zároveň ke snížení hladiny mezibuněčných vápenatých iontů.

Pulzní magnetoterapie svým protizánětlivým efektem napravuje všechny zde popsané škody, které artritida v organizmu způsobuje, a proto je vhodná k léčbě revmatoidní artritidy.

Zdroj: Selvam, R. et al. (2007) Low frequency and low intensity pulsed electromagnetic field exerts its antiinflammatory effect through restoration of plasma membrane calcium ATPase activity. Life Sciences. 802403–2410.

Cílem léčby je především zmírnění bolesti a zpomalení zánětlivých procesů. K tomuto účelu se nejčastěji využívá takzvaných nesteroidních antirevmatik. Tato skupina léčiv působí proti bolesti i ke zmírnění rychlosti rozvoje zánětu. Rozvoj zánětu je možné také potlačovat léčbou pomocí kortikosteroidů.

Pro snížení bolesti a otoku se obvykle aplikuje pulzní magnetoterapie. Hybnost kloubů je také udržována pomocí rehabilitace a lázeňské léčby.

Pulzní magnetoterapie významně pomáhá řešit příznaky artritidy páteře. Základním principem působení této pulzní terapie je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy pronikají přímo do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovaly zdravotní potíže.

Výhody magnetoterapie v případě artritidy páteře:
• Pomáhá tlumit bolesti spojené s artritidou
• Působí proti zánětům a otokům
• Pomáhá zlepšovat hybnost a zpomalovat další poškozování kloubů
• Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči
• Jedná se o řešení bez dalších léků

V této části našeho webu (rubrika "O magnetoterapii") Vám přinášíme komplexní informace o magnetoterapii, které jsou sesbírány především z veřejně dostupných zdrojů. Průběžně zde zveřejňujeme publikované odborné studie, zkušenosti odborníků a odborných pracovišť i domácích uživatelů. Najdete tu články na různá témata, která se týkají magnetoterapie, nebo s magnetoterapií úzce souvisí. Doplňujeme zde také zajímavosti a inspirace z oblasti zdraví.

Záměrně v této rubrice publikujeme informace, prezentované z hlediska "klasické medicíny", "celostního pohledu" i různých "alternativních přístupů". Veškeré informace, které zde zveřejňujeme, Vám předkládáme především jako podněty k zamyšlení.

Upozornění: Veškeré informace na těchto stránkách jsou obecného charakteru. Nevyužívejte tento obsah či jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.

Máte dotaz? Zajímají Vás bližší informace o magnetoterapii?

Zavolejte nám na naši bezplatnou infolinku (+420) 800 810 800, nebo nám odešlete jednoduchý formulář pro rychlý dotaz a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Další diagnózy ve světle lékařských studií
Chci poradit
Upozornění: Nevyužívejte obsah těchto webových stránek, nebo jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.
Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde.
Čtěte návod na obsluhu před použitím.
Prodloužená záruka Snadná obsluha Český výrobek Prověřená kvalita Zákaznická podpora
Magnetoterapeutický prostředek Duo Forte je přístroj určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem v domácím i klinickém prostředí. Duo Forte je aplikovatelný k léčbě v rámci fyzioterapie, také se zaměřením na konkrétní zdravotní obtíže.
Vše přímo od výrobce: nabízíme prodlouženou záruku, servis a bezplatnou zákaznickou podporu a péči.
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka (+420) 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz
Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce