Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce

Bércový vřed

Bércový vřed je možné definovat jako chronický defekt kůže charakterizovaný rozpadem vaziva s jeho následnou nekrotizací. Bércové vředy mají různé příčiny: žilní (73 %), tepenné (8 %), diabetické (3 %), poúrazové (2 %), jiné (14 %). Podle statistik trpí bércovými vředy až 1 % populace. Pacientů s bércovými vředy s věkem přibývá a tímto onemocněním trpí až 3,5 % pacientů nad 65 let. Bércové vředy jsou 3× častější u žen než u mužů. K hlavním příznakům bércového vředu patří pocity tíhy, napětí nebo tlaku v dolních končetinách, jejich bolest, otoky, pálení, svědění a noční křeče. Varixy se vyskytují od lehkých forem žilních metliček až po vyklenuté varikosní žíly s pigmentacemi a dalšími změnami na kůži. Z těchto zanedbávaných signálů těla se v konečné fázi pak vyvíjí bércový vřed.

Léčba bércového vředu je založena na řešení příčin vzniku bércového vředu: na zlepšení kvality prokrvení, eliminaci infekce a na podpoře hojení tkáně. Léčba většinou probíhá: medikamentosně (ovlivňování kvality cévní stěny) a chirurgicky (klasické operace, či mini invazivní postupy).

Stěžejním prvkem u diagnózy "bércové vředy" je systémový přístup. Vymizení potíží do značné míry závisí na přístupu každého pacienta. Součástí komplexního přístupu k léčbě je i zdravá strava, udržení přiměřené váhy pacienta a péče o pokožku jeho dolních končetin. Vhodné je vyloučit alkohol, kávu a kouření. Opomínání prevence v období po vymizení obtíží může zapříčinit opět návrat tohoto onemocnění. Na základě několika studií z celého světa můžeme v průběhu celého léčebného procesu velmi úspěšně použít pulzní magnetické pole. Pulzní magnetické pole lze také úspěšně využít jako součást prevence novotvorby varixů po léčbě.

Studie o působení magnetoterapie:

Hojivé účinky u bércových vředů pomocí nízkofrekvenčního pulzního elektromagnetického pole byly na 44 pacientech testovány v dvojitě zaslepené studii (Ieran et al., 1990) a výsledky byly publikovány v Journal of Orthopaedic Research.

Po dobu 90 dnů polovina pacientů absolvovala pulzní magnetoterapii a zbylých 22 pacientů posloužilo jako kontrolní skupina. Dlouhodobější účinky pulzního elektromagnetického pole byly po skončení terapie posuzovány při dalších kontrolách, které se konaly ještě po dobu jednoho roku. Úspěšnost hojení byla mnohem větší ve skupině, která absolvovala pulzní magnetoterapii. Zároveň se u těchto pacientů nezhoršily žádné vředy a pouze u 25% z nich vřed znovu vznikl v dalším období. Zato u kontrolní skupiny byla celá polovina pacientů, u kterých se vřed znovu objevil, a u čtyř z nich se dokonce stav během prvních 90-ti dnů výrazně zhoršil.

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie tedy nejen že urychluje hojení bércových vředů, ale její pozitivní účinky zároveň přetrvávají i dlouho po jejím skončení. Studie prokázaly, že je vhodná i jako dodatečná léčba pro pacienty s bércovými vředy.

Studie: Léčba pacientů s bércovými vředy a účinek pulzního magnetického pole. Alekseenko A. V., Gusak V. V., Tarabanchuk V. V., Iftodii A. G., Sherbana N. G., Stoliar V. F. Chirurgie, Moskva

Této klinické studie se zúčastnilo 74 pacientů, kterým byly diagnostikovány trofické vředy dolních končetin. Byly vytvořeny 2 kontrolní skupiny: jedna s aktivní léčbou, druhá s placebem. Pacientům byla po dobu 10–12 dní 3× denně aplikována stimulace pulzním magnetickým polem. Byly využity různé frekvence elektromagnetického pole.

Závěr: Po 10 až 12 dnech od začátku terapie se povrch rány úplně vyčistil od odumřelého vaziva, eliminovaly se okolní zánětlivé změny a zahájila se epitelizace (proces hojení). Tento efekt se projevil u 93 % pacientů s bércovým vředem.

Bércový vřed je závažným stavem, který vyžaduje neprodlené řešení. Jedná se o chronické narušení kožního krytu bérce, tedy oblasti dolní končetiny od kolene ke kotníku. Je komplikací chronické žilní nedostatečnosti, když je narušen mechanismus návratu žilní krve. To vede k závažnému zhoršení cirkulace okysličené krve v končetině a k nedostatku kyslíku a živin potřebných pro správné fungování tkání.

V této části našeho webu (rubrika "O magnetoterapii") Vám přinášíme komplexní informace o magnetoterapii, které jsou sesbírány především z veřejně dostupných zdrojů. Průběžně zde zveřejňujeme publikované odborné studie, zkušenosti odborníků a odborných pracovišť i domácích uživatelů. Najdete tu články na různá témata, která se týkají magnetoterapie, nebo s magnetoterapií úzce souvisí. Doplňujeme zde také zajímavosti a inspirace z oblasti zdraví.

Záměrně v této rubrice publikujeme informace, prezentované z hlediska "klasické medicíny", "celostního pohledu" i různých "alternativních přístupů". Veškeré informace, které zde zveřejňujeme, Vám předkládáme především jako podněty k zamyšlení.

Upozornění: Veškeré informace na těchto stránkách jsou obecného charakteru. Nevyužívejte tento obsah či jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.

Máte dotaz? Zajímají Vás bližší informace o magnetoterapii?

Zavolejte nám na naši bezplatnou infolinku (+420) 800 810 800, nebo nám odešlete jednoduchý formulář pro rychlý dotaz a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Další diagnózy ve světle lékařských studií
Chci poradit
Upozornění: Nevyužívejte obsah těchto webových stránek, nebo jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.
Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde.
Čtěte návod na obsluhu před použitím.
Prodloužená záruka Snadná obsluha Český výrobek Prověřená kvalita Zákaznická podpora
Magnetoterapeutický prostředek Duo Forte je přístroj určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem v domácím i klinickém prostředí. Duo Forte je aplikovatelný k léčbě v rámci fyzioterapie, také se zaměřením na konkrétní zdravotní obtíže.
Vše přímo od výrobce: nabízíme prodlouženou záruku, servis a bezplatnou zákaznickou podporu a péči.
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka (+420) 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz
Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce