Bolest

Mezinárodní asociace pro studium bolesti definuje bolest jako "nepříjemný senzorický (smyslový) a emocionální zážitek, který je spojený se skutečným nebo potenciálním poškozením tkáně". Intenzita bolesti a omezení, které bolest člověku způsobuje je vždy individuální a závisí na různých faktorech.

Působení pulzní magnetoterapie na bolest

Působení proti bolesti je jedním z nejdůležitějších účinků pulzní magnetoterapie. Jeho mechanismus není dodnes zcela jasný, snad i proto, že vnímání bolesti je velice individuální. Ví se však, že magnetoterapie ovlivňuje jak volná nervová zakončení ve tkáni, která vedou bolest, tak i její zpracování v míše. Proto by se měla aplikovat nejen na bolestivou část těla, ale také na příslušný segment míchy, odkud do ní vychází inervace – tedy při bolestech v dolních končetinách na bederní páteř a při bolestech v horních končetinách na oblastpřechodu krční páteře v hrudní.

Na analgetickém (protibolestivém) efektu pulzního magnetického pole se podílí řada složek. Velmi důležitý je protizánětlivý účinek a s ním spojená změna pH ("kyselost") ve tkáni, ovlivnění nervových impulsů na míšní úrovni (vynikající úspěšnost má pulzní magnetické pole v tlumení bolestí nervového původu). Svou úlohu hraje také svalová relaxace, zvýšené vyplavování endorfinů a lepší prokrvení exponované tkáně.

Magnetoterapie pro profesionální i domácí použití

Aplikaci magnetoterapie můžete provádět jednoduše, bezpečně a účinně v domácím prostředí u Vás doma, nebo kdekoliv, kdykoliv a jak často potřebujete.

Ukázka použití magnetoterapeutického přístroje Renaissance v domácí péči

Magnetoterapeutické přístroje Renaissance pro domácí použití mají stejné parametry jako přístroje určené pro profesionální využití. Jsou snadno přenositelné a jejich ovládání je jednoduché.

Ukázka použití magnetoterapeutického přístroje Renaissance

S čím Vám magnetoterapie pomůže

Na jaké oblasti těla můžete magnetoterapii použít
nohy kyčle, pánev, pohlavní orgány hruď, břicho ruce záda hlava a krk celé tělo

Magnetoterapii můžete aplikovat v sedě, nebo v leže, sami, nebo ve dvojici s dalším členem domácnosti.

Vyberte si magnetoterapeutický přístroj a začněte ihned s rehabilitací

Již za několik hodin můžete mít magnetoterapeutický přístroj u Vás doma, nebo kdekoliv, kde ho potřebujete a začít s léčbou a regenerací.

Nejprodávanější magnetoterapeutické přístroje pro domácí péči vhodné na protibolestivé působení

Domácí sady
Magnetoterapeutická sada Renaissance VIVA PLUS

Magnetoterapeutická sada Renaissance VIVA PLUS

Tato souprava Vám nabízí skutečné maximum užitné hodnoty nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie.

Více informací

Magnetoterapeutická sada Renaissance MEDICO

Magnetoterapeutická sada Renaissance MEDICO

Léčebný komplet MEDICO je kombinací kruhového aplikátoru CAVO, širokého zádového aplikátoru PIANO a malého plochého aplikátoru MANIC. Díky této kombinaci aplikátorů nabízí široké možnosti využití.

Více informací

Magnetoterapeutická sada Renaissance SIECCO

Magnetoterapeutická sada Renaissance SIECCO

Sada s celotělovým aplikátorem pro celkovou regeneraci. Vleže na něm můžete využívat účinků nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie doslova od hlavy až k patě. V sadě je také malý lokální aplikátor pro intenzivní cílenou aplikaci magnetoterapie.

Více informací

Potřebujete poradit při výběru nejvhodnějšího magnetoterapeutického přístroje pro Vaše potřeby? Máte nějaký dotaz?

Kontaktujte nás na bezplatné infolince (+420) 800 810 800, nebo nám odešlete jednoduchý kontaktní formulář a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

Mám dotaz
Chci poradit
Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde.
Čtěte návod na obsluhu před použitím.
Prodloužená záruka Snadná obsluha Český výrobek Prověřená kvalita Zákaznická podpora
Magnetoterapeutický prostředek Duo Forte je přístroj určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem v domácím i klinickém prostředí. Duo Forte je aplikovatelný k léčbě v rámci fyzioterapie, také se zaměřením na konkrétní zdravotní obtíže.
Vše přímo od výrobce: nabízíme prodlouženou záruku, servis a bezplatnou zákaznickou podporu a péči.
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka (+420) 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz