Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce

Bolest kloubů

Bolest kloubů je velmi častým a nepříjemným zdravotním problémem. Nepostihuje jen starší lidi, ale trápí také mnoho lidí v mladém věku. Bolesti mohou být mírné nebo prudké, mohou vznikat náhle či pozvolna, mohou být stálé či se objevovat přechodně. Je také možné pozorovat změny intenzity bolestí či úlevu od bolestí v určité poloze. Bolesti mohou být i "stěhovavé". Pokud jsou spolu s bolestí kloubů zaznamenány i projevy zánětu, je nutné uvažovat o přítomnosti artrididy či artrózy. Bolesti mohou mít různou příčinu a k určení správné diagnózy je vyžadováno vyšetření lékařem. Je zpravidla provedeno fyzikální vyšetření, laboratorní vyšetření a vyšetření pomocí RTG, nebo magnetické rezonance postiženého kloubu. Pro diagnostiku původu bolestí je rozhodující, zda bolesti kloubů vyzařují do okolní tkáně, jsou-li bolesti přítomny i v klidu, zda znemožňují spánek, a zda se spolu s nimi objevuje ranní ztuhlost kloubů. V rámci hodnocení je důležitý vliv chladu a tepla, specifických pohybů a některých léků. Je vhodné posoudit, zda má na bolest vliv také množství a skladba potravy. Příčiny onemocnění způsobujících bolesti kloubů jsou různé.

Bolesti kloubů můžeme rozdělit na vrozené a získané. Mezi nejčastější získané příčiny patří:
• infekční – např. lymská borelióza či chřipka
• zánětlivé – např. artritidy
• degenerativní – např. artrózy
• endokrinní – např. snížená funkce štítné žlázy
• metabolické – např. dna
• neuropatické – např. diabetická neuropatie.

Průběh léčby:

Léčba bolesti kloubů je stanovována lékařem dle konkrétní příčiny bolestí kloubů. Léčba však zpravidla zahrnuje úpravu režimu pacienta, v akutním stadiu se často jedná o klid na lůžku. Pro léčbu je obvykle je důležitá fyzikální terapie a rehabilitace. Využívá se pulzní magnetoterapie, ultrazvukové terapie a další metody. Léčba bývá provázena medikamentózní terapií, často s využitím nesteroidních antirevmatik, léků modifikujících průběh choroby a biologické léčby.

V této části našeho webu (rubrika "O magnetoterapii") Vám přinášíme komplexní informace o magnetoterapii, které jsou sesbírány především z veřejně dostupných zdrojů. Průběžně zde zveřejňujeme publikované odborné studie, zkušenosti odborníků a odborných pracovišť i domácích uživatelů. Najdete tu články na různá témata, která se týkají magnetoterapie, nebo s magnetoterapií úzce souvisí. Doplňujeme zde také zajímavosti a inspirace z oblasti zdraví.

Záměrně v této rubrice publikujeme informace, prezentované z hlediska "klasické medicíny", "celostního pohledu" i různých "alternativních přístupů". Veškeré informace, které zde zveřejňujeme, Vám předkládáme především jako podněty k zamyšlení.

Upozornění: Veškeré informace na těchto stránkách jsou obecného charakteru. Nevyužívejte tento obsah či jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.

Máte dotaz? Zajímají Vás bližší informace o magnetoterapii?

Zavolejte nám na naši bezplatnou infolinku (+420) 800 810 800, nebo nám odešlete jednoduchý formulář pro rychlý dotaz a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Další diagnózy ve světle lékařských studií
Chci poradit
Upozornění: Nevyužívejte obsah těchto webových stránek, nebo jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.
Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde.
Čtěte návod na obsluhu před použitím.
Prodloužená záruka Snadná obsluha Český výrobek Prověřená kvalita Zákaznická podpora
Magnetoterapeutický prostředek Duo Forte je přístroj určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem v domácím i klinickém prostředí. Duo Forte je aplikovatelný k léčbě v rámci fyzioterapie, také se zaměřením na konkrétní zdravotní obtíže.
Vše přímo od výrobce: nabízíme prodlouženou záruku, servis a bezplatnou zákaznickou podporu a péči.
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka (+420) 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz
Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce