Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce

Degenerativní onemocnění mozku, míchy

U degenerativních nemocí mozku a míchy dochází k široké škále degenerativních poškození centrálního nervového systému. Poškozují se a zanikají neurony, přičemž nelze prokázat zánětlivý, toxický nebo metabolický původ tohoto onemocnění. Tyto nemoci se objevují v dospělosti a to převážně v presenilním a senilním věku. Často tu hovoříme o "předčasném stárnutí". Nemoci mohou být doprovázeny různými příznaky a demence je společným projevem velké řady z nich. Mezi další společné rysy patří plíživý začátek, pomalý, často roky trvající, progresivní průběh a častý familiární výskyt.

Patří sem degenerativní onemocnění postihující mozkovou kůru. Nejčastěji jde o Alzheimerovu nemoc způsobující nevratné změny na mozku a pokles kognitivních funkcí (myšlení, paměť, úsudek). Dále sem patří Pickova nemoc, která je velmi podobná Alzheimerově, avšak postihuje především čelní oblast mozku, která má na starosti chování a některé povahové rysy. Nemocný se může projevovat nevhodným chováním, zanedbáváním zevnějšku a podobnými projevy.

Dále sem řadíme degenerativní onemocnění postihující převážně extrapyramidový systém. V tomto případě jde o poruchy hybnosti způsobené zejména abnormalitami bazálních ganglií a jejich propojením. Příkladem je Huntingtonova nemoc a Parkinsonova choroba. Součástí je i degenerativní onemocnění mozečku a degenerativní onemocnění míchy jako je Amyotrofická laterální skleróza (předčasná ztráta nervových buněk, které řídí činnost svalů) či Juvenilní spinální svalová atrofie (vrozené onemocnění, při němž dochází k postupnému ubývání svalstva a tedy schopnosti se pohybovat).

Možnosti léčby a možnosti využití magnetoterapie:

Jelikož je ve většině případů těchto onemocnění příčina neznámá, základem léčby je výběr takové terapie, která má za cíl zmírnit průběh onemocnění a co nejvíce prodloužit kvalitní život nemocných. Pro zmírnění průběhu lze volit farmakologickou léčbu, tak postupy nefarmakologické, kam patří rehabilitace a cvičení.

V rámci rehabilitační péče přináší významné účinky pulzní magnetoterapie. Ta svým vasodilatačním a protizánětlivým efektem zlepšuje přísun živin a kyslíku pro centrální nervový systém a podílí se na zpomalování progrese nemoci a stabilizaci zdravotního stavu.

V této části našeho webu (rubrika "O magnetoterapii") Vám přinášíme komplexní informace o magnetoterapii, které jsou sesbírány především z veřejně dostupných zdrojů. Průběžně zde zveřejňujeme publikované odborné studie, zkušenosti odborníků a odborných pracovišť i domácích uživatelů. Najdete tu články na různá témata, která se týkají magnetoterapie, nebo s magnetoterapií úzce souvisí. Doplňujeme zde také zajímavosti a inspirace z oblasti zdraví.

Záměrně v této rubrice publikujeme informace, prezentované z hlediska "klasické medicíny", "celostního pohledu" i různých "alternativních přístupů". Veškeré informace, které zde zveřejňujeme, Vám předkládáme především jako podněty k zamyšlení.

Upozornění: Veškeré informace na těchto stránkách jsou obecného charakteru. Nevyužívejte tento obsah či jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.

Máte dotaz? Zajímají Vás bližší informace o magnetoterapii?

Zavolejte nám na naši bezplatnou infolinku (+420) 800 810 800, nebo nám odešlete jednoduchý formulář pro rychlý dotaz a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Další diagnózy ve světle lékařských studií
Chci poradit
Upozornění: Nevyužívejte obsah těchto webových stránek, nebo jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.
Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde.
Čtěte návod na obsluhu před použitím.
Prodloužená záruka Snadná obsluha Český výrobek Prověřená kvalita Zákaznická podpora
Magnetoterapeutický prostředek Duo Forte je přístroj určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem v domácím i klinickém prostředí. Duo Forte je aplikovatelný k léčbě v rámci fyzioterapie, také se zaměřením na konkrétní zdravotní obtíže.
Vše přímo od výrobce: nabízíme prodlouženou záruku, servis a bezplatnou zákaznickou podporu a péči.
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka (+420) 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz
Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce