Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce

Diabetická noha

Diabetická noha je závažnou komplikací onemocnění diabetes mellitus (cukrovky). Syndrom diabetické nohy představuje infekci, vznik vředu nebo destrukci hlubokých tkání nohy.

Symptomy jsou spojeny s neurologickými poruchami v místě poškození a ischemickou chorobou dolních končetin. Místo, kde se projevují často příznaky diabetické nohy, je palec, pata, ploska nohy nebo prostor těsně za prsty. Diabetická noha může vést až k amputaci končetiny a také zvyšuje úmrtnost pacientů s diabetem. 40 až 70 % amputací dolní končetiny je prováděno právě kvůli příznakům diabetické nohy. K amputaci dochází u končetin, na nichž se projevuje defekt, a který se dále komplikuje gangrénou.

Průběh léčby:

Zásadním prvkem řešení tohoto onemocnění je prevence rozvoje příznaků. Základem léčby je úprava životního stylu a důsledné dodržování terapie diabetu. Využívá se speciální diabetická obuv a je nutné předcházet i drobným zraněním a rankám na nohou, zejména na palci a malíčku. Péče o nohy diabetika hraje nezanedbatelnou roli. Významná je pravidelná fyzická aktivita a rehabilitace. V případě zranění či poškození na noze jsou zapojeny nástroje k hojení ran, jakými jsou například vlhké hojení, nebo velmi vhodná fyzikální léčba v podobě pulzní magnetoterapie, laserové terapie nebo ultrazvukové terapie. Při rozvoji infekce jsou podávána antibiotika a nekrotická ložiska rány musí být ošetřena chirurgicky.

V této části našeho webu (rubrika "O magnetoterapii") Vám přinášíme komplexní informace o magnetoterapii, které jsou sesbírány především z veřejně dostupných zdrojů. Průběžně zde zveřejňujeme publikované odborné studie, zkušenosti odborníků a odborných pracovišť i domácích uživatelů. Najdete tu články na různá témata, která se týkají magnetoterapie, nebo s magnetoterapií úzce souvisí. Doplňujeme zde také zajímavosti a inspirace z oblasti zdraví.

Záměrně v této rubrice publikujeme informace, prezentované z hlediska "klasické medicíny", "celostního pohledu" i různých "alternativních přístupů". Veškeré informace, které zde zveřejňujeme, Vám předkládáme především jako podněty k zamyšlení.

Upozornění: Veškeré informace na těchto stránkách jsou obecného charakteru. Nevyužívejte tento obsah či jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.

Máte dotaz? Zajímají Vás bližší informace o magnetoterapii?

Zavolejte nám na naši bezplatnou infolinku (+420) 800 810 800, nebo nám odešlete jednoduchý formulář pro rychlý dotaz a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Další diagnózy ve světle lékařských studií
Chci poradit
Upozornění: Nevyužívejte obsah těchto webových stránek, nebo jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.
Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde.
Čtěte návod na obsluhu před použitím.
Prodloužená záruka Snadná obsluha Český výrobek Prověřená kvalita Zákaznická podpora
Magnetoterapeutický prostředek Duo Forte je přístroj určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem v domácím i klinickém prostředí. Duo Forte je aplikovatelný k léčbě v rámci fyzioterapie, také se zaměřením na konkrétní zdravotní obtíže.
Vše přímo od výrobce: nabízíme prodlouženou záruku, servis a bezplatnou zákaznickou podporu a péči.
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka (+420) 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz
Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce