Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce

Ischemie končetin

Při ischemii končetin dochází k nedostatečnému přívodu kyslíku a živin do pracujících svalů a tkání. Výsledkem je celá řada atrofických změn, které mohou vyústit v amputaci končetiny. Při ischemické chorobě dolních končetin jde o onemocnění postihující tepny nohou, kdy dochází k jejich zúžení až k uzávěru. Nejčastější příčinou uzávěru či zúžení tepen je ateroskleróza (kornatění tepen), trombus (krevní sraženina), Bürgerova choroba a vasokonstrikce tepen. Velmi častou formou je Raynaudův fenomén, onemocnění zvané též jako "Bělání prstů". Akutní končetinová ischemie se projevuje náhlou krutou bolestí končetiny, bledostí končetiny, která je bez otoku, chyběním pulzu na končetině níže od uzávěru tepny, nemožností pohnout končetinou a pocity změněného cítění.

rizikovým faktorem vzniku onemocnění je:
• kouření,
• nedostatek pohybu,
• psychické stresy,
• obezita a cholesterol,
• parazitická zátěž
• vysoký krevní tlak,
• diabetes a další.

Průběh léčby a působení magnetoterapie:

Toto onemocnění vyžaduje odborné cévní vyšetření a včasné zahájení léčby podle stádia a lokalizace choroby. Cílem je zlepšení průtoku tepnami a zachování končetiny.

Důležitá je úprava životního stylu a eliminace rizikových faktorů: odbourání kouření, stresu, redukce hmotnosti, regulace cukrovky. Cílem farmakologické léčby je omezit shlukování krevních destiček a tvorby trombů (antiagregační léčba). Některé preparáty dokážou přímo ovlivňovat tepny a způsobovat jejich roztažení (vasodilatační léčba). Významná je pravidelná fyzická aktivita a rehabilitace. Při akutní ischemii končetiny je vyžadováno znehybnění, zahalení a podložení končetiny, podání heparinu, analgetik a uklidnění pacienta. V případě defektu na končetině jsou zapojeny metody k hojení ran, mezi které patří například takzvané vlhké hojení ran nebo fyzikální léčba v podobě pulzní magnetoterapie či ultrazvukové terapie.

Magnetoterapeutické pulzy významně řeší důsledky ischemie dolních končetin. Základním principem působení pulzní terapie je generování elektromagnetických pulzů.

Tyto pulzy pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovaly jednotlivé zdravotní potíže. Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Výhody magnetoterapie v případě ischemie končetin
• Uplatňuje se při ní vasodilatační efekt
• Stimuluje mikrocirkulaci okysličené krve a živin v exponované tkáni
• Vytváří lokálně lepší metabolické podmínky
• Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči
• Jedná se o řešení bez dalších léků

V této části našeho webu (rubrika "O magnetoterapii") Vám přinášíme komplexní informace o magnetoterapii, které jsou sesbírány především z veřejně dostupných zdrojů. Průběžně zde zveřejňujeme publikované odborné studie, zkušenosti odborníků a odborných pracovišť i domácích uživatelů. Najdete tu články na různá témata, která se týkají magnetoterapie, nebo s magnetoterapií úzce souvisí. Doplňujeme zde také zajímavosti a inspirace z oblasti zdraví.

Záměrně v této rubrice publikujeme informace, prezentované z hlediska "klasické medicíny", "celostního pohledu" i různých "alternativních přístupů". Veškeré informace, které zde zveřejňujeme, Vám předkládáme především jako podněty k zamyšlení.

Upozornění: Veškeré informace na těchto stránkách jsou obecného charakteru. Nevyužívejte tento obsah či jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.

Máte dotaz? Zajímají Vás bližší informace o magnetoterapii?

Zavolejte nám na naši bezplatnou infolinku (+420) 800 810 800, nebo nám odešlete jednoduchý formulář pro rychlý dotaz a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Další diagnózy ve světle lékařských studií
Chci poradit
Upozornění: Nevyužívejte obsah těchto webových stránek, nebo jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.
Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde.
Čtěte návod na obsluhu před použitím.
Prodloužená záruka Snadná obsluha Český výrobek Prověřená kvalita Zákaznická podpora
Magnetoterapeutický prostředek Duo Forte je přístroj určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem v domácím i klinickém prostředí. Duo Forte je aplikovatelný k léčbě v rámci fyzioterapie, také se zaměřením na konkrétní zdravotní obtíže.
Vše přímo od výrobce: nabízíme prodlouženou záruku, servis a bezplatnou zákaznickou podporu a péči.
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka (+420) 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz
Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce