Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce

Migréna

Máte urputné bolesti hlavy? Jedná se o opakující se, pulzující bolest často jen na jedné straně hlavy? Zřejmě trpíte migrénou. Bolesti hlavy nikdy nepodceňujte, mohou být příznakem řady životu ohrožujících onemocnění a měly by proto být vyšetřeny neurologem. V případě migrény jde o periodicky se opakující bolesti poloviny nebo celé hlavy. Jde o záchvaty úporné bolesti, často doprovázené nevolností, zvracením, zimnicí, zvýšenou citlivostí na světlo nebo zvuk. Až jedna třetina osob trpících tímto onemocněním vnímá auru. Fáze aury bezprostředně předchází nástupu bolesti hlavy. Často je vysvětlována jako záře, barevná světla či duha. Auře může předcházet prodromální fáze. Jde o fázi s varovnými symptomy nastupující od dvou hodin do dvou dnů před počátkem bolesti či aury. Může jít o změny nálady, podrážděnosti, deprese či euforie. Postdrom se nazývá fáze, kdy bolest odeznívá, přichází pocit úlevy, ale i vyčerpání. Tyto následky mohou přetrvávat i několik dní po odeznění největší bolesti. O chronické migréně lze hovořit, pokud se bolest hlavy vyskytuje 15 dní a více.

Migrénou trpí častěji ženy než muži. Ani u dětí není výjimečnou záležitostí.

Spouštěcími faktory mohou být:
• stres
• nedostatek spánku
• kouření
• alkohol
• hormonální změny (klimakterium)
• menstruační cyklus
• změna tlaku
• silné světlo
• hlasité zvuky
• výrazné pachy
• nadměrné užívání léků

Studie o působení magnetoterapie a možnosti léčby:

Migréna a jiné bolesti hlavy a účinky pulzního magnetického pole: Rainer B. Pelka, Ph.D., Christof Jaenicke, M.D., Joerg Gruenwald, Ph.D., Berlín, Německo.

Tato experimentální, placebem kontrolovaná studie hodnotila účinnost čtyřtýdenní léčby migrény a dalších bolestí hlavy pulzním magnetickým polem (16Hz).

82 pacientům byla náhodně přidělena aktivní léčba nebo placebo léčba Všichni měli jednu z následujících sedmi diagnóz: migréna, migréna v kombinaci s tenzními bolestmi hlavy, tenzní bolesti hlavy, bolestí hlavy kolem očí, bolesti hlavy spojené s vlivem počasí, posttraumatické bolesti a jiné. Účinnost byla hodnocena na základě délky, intenzity a frekvence migrény a záchvatů bolestí hlavy, stejně jako schopnosti koncentrace. Analyzovány byly informace o 77 pacientech. V aktivní léčebné skupině byla na konci studie všechna hodnocená kritéria podstatně zlepšena (P<0,0001 vs. základna a placebo). 76 % pacientů aktivní léčby zaznamenalo úlevu nebo úplnou úlevu od svých obtíží. Pouze jeden pacient s placebem (2,5 %) pocítil nějakou úlevu, 8 % zaznamenalo lehké zhoršení a 2 % cítila podstatné zhoršení symptomů. Žádné vedlejší účinky nebyly zaregistrovány.

Léčba migrény: Rozhodující je vyloučení možnosti, že jsou příznaky způsobovány jiným onemocněním, především nádorovým. Léčba je založena na prevenci vzniku migrénových záchvatů. Je nutné vyloučit všechny možné spouštěče záchvatu. Dále je důležité nastolit dostatečný klidový režim, relaxaci a upravit životní styl. V případě slabých záchvatů jsou podávána analgetika, nesteroidní antiflogistika. U středně těžké a těžké formy preferujeme specifická antimigrenika, takzvané triptany. Preventivně jsou používány beta blokátory a další léky.

Zmírnění příznaků je dosahováno také pomocí fyzikální terapie. Cílem aplikace je tlumit bolesti, ovlivnit kvalitu krevního zásobení v exponované oblasti, předcházet novým záchvatům.

Základním principem působení pulzní magnetoterapie při migréně je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovaly zdravotní potíže.

Výhody pulzní terapie v případě migrény:
• Mění metabolické poměry a zlepšuje mikrocirkulaci
• Vede k detoxikaci a regeneraci exponovaných tkání
• Pomáhá tlumit bolesti
• Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči
• Jedná se o řešení bez léků

V této části našeho webu (rubrika "O magnetoterapii") Vám přinášíme komplexní informace o magnetoterapii, které jsou sesbírány především z veřejně dostupných zdrojů. Průběžně zde zveřejňujeme publikované odborné studie, zkušenosti odborníků a odborných pracovišť i domácích uživatelů. Najdete tu články na různá témata, která se týkají magnetoterapie, nebo s magnetoterapií úzce souvisí. Doplňujeme zde také zajímavosti a inspirace z oblasti zdraví.

Záměrně v této rubrice publikujeme informace, prezentované z hlediska "klasické medicíny", "celostního pohledu" i různých "alternativních přístupů". Veškeré informace, které zde zveřejňujeme, Vám předkládáme především jako podněty k zamyšlení.

Upozornění: Veškeré informace na těchto stránkách jsou obecného charakteru. Nevyužívejte tento obsah či jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.

Máte dotaz? Zajímají Vás bližší informace o magnetoterapii?

Zavolejte nám na naši bezplatnou infolinku (+420) 800 810 800, nebo nám odešlete jednoduchý formulář pro rychlý dotaz a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Další diagnózy ve světle lékařských studií
Chci poradit
Upozornění: Nevyužívejte obsah těchto webových stránek, nebo jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.
Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde.
Čtěte návod na obsluhu před použitím.
Prodloužená záruka Snadná obsluha Český výrobek Prověřená kvalita Zákaznická podpora
Magnetoterapeutický prostředek Duo Forte je přístroj určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem v domácím i klinickém prostředí. Duo Forte je aplikovatelný k léčbě v rámci fyzioterapie, také se zaměřením na konkrétní zdravotní obtíže.
Vše přímo od výrobce: nabízíme prodlouženou záruku, servis a bezplatnou zákaznickou podporu a péči.
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka (+420) 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz
Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce