Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce

Osteoartritida, artritida, osteoartróza

Osteoartróza (artróza) představuje degenerativní onemocnění postihující klouby. Nejčastěji jsou postiženy klouby rukou, kolen a kyčle. Onemocnění je spojeno se silnou bolestí. Ta může být trvalá, či přechodná. Častým příznakem je ztuhlost kloubů, která je schopna omezit pohyb v kloubu až na několik hodin. V pokročilých stádiích onemocnění je často vyžadováno operační řešení formou náhrady postižených kloubů. Ve světovém měřítku je možné hovořit o tom, že onemocnění způsobuje až 20 % všech případů chronických bolestí.

Osteoartritida je nejběžnější formou artritidy (zánětlivé onemocnění kloubu vedoucí k degenerativním změnám). Ta se projevuje bolestí kloubů nebo bolestivostí při zvýšené námaze a po námaze. Kloub se při artritidě deformuje a může docházet k jeho rozpadu. Tyto změny vedou k závažnému omezení pohybu postiženého kloubu. Bolesti často reagují na změny počasí, psychiku a celkové zdraví jedince. V období akutní bolesti lidé obvykle pociťují nechutenství, únavu a celkové zvýšení teploty. Osteoartritida je způsobená opotřebováním kloubů vlivem nadměrného zatěžování.

Na vzniku této formy artritidy se podílí:
• věk
• nadváha
• obezita
• genetická dispozice
• zranění
• dlouholeté přetěžování kloubů

Studie o působení magnetoterapie a možnosti léčby:

Osteoartróza (OA) a klinické účinky pulzního elektromagnetického pole. Dvojitě zaslepená studie: D. H. Trock, A. J. Bollet, R. H. Dyer Jr., L. P. Fielding, W. K. Miner a R. Markoll, Danbury Hospital, St. Mary´s Hospital, Waterbury, CT, USA.

Cíl: Další hodnocení použití PEMF k hojení zlomenin starších více než deset let. Metody: Dvojitě zaslepená randomizovaná studie 27 pacientů s osteoartrózou především kolenního kloubu.

Pacienti byli léčeni pulzní magnetoterapií. Léčba se skládala z 18,5 hodin aplikací v průběhu jednoho měsíce speciálně navrženým bezkontaktním zařízením. Pozorování bylo provedeno na šesti klinických proměnných na počátku, v polovině léčby, na konci terapie a o měsíc později. Léčbu dokončilo 25 pacientů. Výsledky: U skupiny s aktivní léčbou bylo zlepšení o 23 až 61 %, zatímco u skupiny pacientů s placebem bylo pozorováno 2% až 18% zlepšení. Žádná toxicita nebyla pozorována.

Závěr: Snížení bolesti a zvýšení funkční výkonnosti pacientů a zrychlení hojení ukazují, že pulzní magnetoterapie představuje efektivní způsob zlepšení symptomů u pacientů s osteoartrózou. Dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná studie: P. Nikolakis, J. Kollmitzer, R. Crevenna, C. Bittner, C. B. Erdogmus, J. Nicolakis, University of Vienna, Austria.

Pulzní magnetická terapie se často používá k léčbě příznaků osteoartrózy. Byla provedena randomizovaná, dvojitě zaslepená studie srovnání pulzního magnetického pole a terapie placebem u pacientů se symptomatickou osteoartrózou v kolenním kloubu. Pacienti dostali 84 hodin léčby, každou v délce 30 minut, jednalo se o pulzní magnetické pole nebo o placebo. Pacienti užívali léčbu sami doma, dvakrát denně po dobu šesti týdnů. Do studie bylo zařazeno vyloučeni, protože nepoužívali PMF dle instrukcí. Pacienti byli rozděleni do skupiny s aktivní léčbou (15) a do skupiny s placebem (17). Po šesti týdnech léčby byl WOMAC Index snížen u skupiny s pulzním magnetickým polem z 84,1 (+/- 45,1) na 49,7 (+/- 31,6) a u skupiny s placebem ze 73,7 (+/- 43,3) na 66,9 (+/- 52,9) (p = 0,03). Sekundární parametry se zlepšily u skupiny s pulzním magnetickým polem výrazněji, než tomu bylo ve skupině s placebem.

Závěr: U pacientů se symptomatickou osteoartrózou v kolenním kloubu může pulzní magnetoterapie zastavit či zpomalit degenerativní proces při činnostech běžného života a zlepšit funkci kolenního kloubu.

Základním cílem při léčbě osteoartritidy je zbavit postiženého bolestí. U artritidy je tak léčba založena na mírnění bolesti a zpomalování rozvoje onemocnění.

Medikamentózní léčba často není účinná sama o sobě a je nutné léčbu kombinovat se cvičením, především posilováním ve vodě, snížením váhy a aplikací pulzní magnetoterapii.

V pokročilých stádiích onemocnění bývá přikročeno k chirurgickému řešení.

Pro zpomalení rozvoje osteoartritidy, řešení příznaků, oddálení či předejití chirurgického zákroku hraje významnou roli rehabilitační péče právě v podobě pulzní magnetoterapie.

Výhody magnetoterapie v případě osteoartritidy:
• Pomáhá tlumit bolesti spojené s osteoartritidou
• Působí proti zánětům a otokům
• Pomáhá zlepšovat hybnost a zpomalovat další poškozování kloubů
• Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči
• Jedná se o řešení bez dalších léků

V této části našeho webu (rubrika "O magnetoterapii") Vám přinášíme komplexní informace o magnetoterapii, které jsou sesbírány především z veřejně dostupných zdrojů. Průběžně zde zveřejňujeme publikované odborné studie, zkušenosti odborníků a odborných pracovišť i domácích uživatelů. Najdete tu články na různá témata, která se týkají magnetoterapie, nebo s magnetoterapií úzce souvisí. Doplňujeme zde také zajímavosti a inspirace z oblasti zdraví.

Záměrně v této rubrice publikujeme informace, prezentované z hlediska "klasické medicíny", "celostního pohledu" i různých "alternativních přístupů". Veškeré informace, které zde zveřejňujeme, Vám předkládáme především jako podněty k zamyšlení.

Upozornění: Veškeré informace na těchto stránkách jsou obecného charakteru. Nevyužívejte tento obsah či jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.

Máte dotaz? Zajímají Vás bližší informace o magnetoterapii?

Zavolejte nám na naši bezplatnou infolinku (+420) 800 810 800, nebo nám odešlete jednoduchý formulář pro rychlý dotaz a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Další diagnózy ve světle lékařských studií
Chci poradit
Upozornění: Nevyužívejte obsah těchto webových stránek, nebo jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.
Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde.
Čtěte návod na obsluhu před použitím.
Prodloužená záruka Snadná obsluha Český výrobek Prověřená kvalita Zákaznická podpora
Magnetoterapeutický prostředek Duo Forte je přístroj určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem v domácím i klinickém prostředí. Duo Forte je aplikovatelný k léčbě v rámci fyzioterapie, také se zaměřením na konkrétní zdravotní obtíže.
Vše přímo od výrobce: nabízíme prodlouženou záruku, servis a bezplatnou zákaznickou podporu a péči.
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka (+420) 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz
Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce