Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce

Parodontóza

Parodontóza je zánětlivé poškození vazivového a kostního závěsného aparátu zubů (parodontu). Prvním nejčastějším projevem je otok a zarudnutí dásní, krvácení, bolestivost při čištění a zápach z úst. Parodontitida (parodontóza) vzniká neléčeným chronickým zánětem dásní, který probíhá zpočátku nenápadně. Pokud se neléčí, tak postupně dochází k ústupu dásní, odhalování zubních krčků a kořenů zubů. Mezi dásní a kořenem vznikají různě hluboké kapsy – choboty, které jsou plné mikrobů, zubního kamene a odumřelé tkáně. Nakonec dochází k postupnému uvolňování zubů a jejich ztrátě. Primární příčinou rozvoje parodontózy je zakyselení organismu, zubní plak a bakterie v něm obsažené. Nedostatečná ústní hygiena přispívá rozvoji zánětu dásní a vzniku tohoto onemocnění. Rychlejšímu rozvoji můžou u disponovaných osob napomoci i genetické predispozice. Onemocnění postihuje jedince i v mladém věku.

Působení magnetoterapie:

Hojící proces u parodontózy zkoušel za pomoci nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie vyvolat v roce 2014 na zvířecím modelu výzkumný tým A. Haghnegahdara. Ke svému pokusu navrhl vlastní zařízení, které tvořilo pár Helmholtzových cívek.

Tyto cívky mezi sebou po spuštění vytvořily homogenní pulzní magnetické pole. Výsledky v porovnání s kontrolní skupinou potvrdily, že pulzní elektromagnetická pole mají stimulační fyziologický efekt na buňky i tkáně. I přes jednoduchý závěr této studie je její důležitost vysoká. Potvrzuje totiž jasně, že pulzní magnetoterapie je díky svým hojivým účinkům vhodná i pro léčbu parodontózy.

Zdroj: Haghnegahdar, A. et al. (2014) Design and fabrication of helmholtz coils to study the effects of pulsed electromagnetic fields on the healing process in periodontitis: preliminary animal results. Journal Of Biomedical Physics & Engineering. 4 (3), 83–90. Návrh a výroba Helmholtzových cívek ke studii účinků pulzních elektromagnetických polí na hojící proces u paradentózy: Předběžné výsledky u zvířat / Design and Fabrication of Helmholtz Coils to Study the Effects of Pulsed Electromagnetic Fields on the Healing Process in Periodontitis: Preliminary Animal Results.

Léčba parodontózy musí být komplexní a dlouhodobá. Je třeba ji zahájit co nejdříve a nejlepší je orientovat se na prevenci vzniku onemocnění. Základem léčby je pečlivá ústní hygiena a odborná péče stomatologa. Chirurgické řešení nastává v okamžiku, když kapsy jsou příliš hluboko nebo došlo k velké ztrátě kostěného lůžka. Pulzní magnetoterapie optimálně doplňuje komplexní léčbu parodontózy svým protizánětlivým, protiotokovým a hojivým efektem. Výrazně zmenšuje sklerotizační a destrukční změny kostní tkáně.

V této části našeho webu (rubrika "O magnetoterapii") Vám přinášíme komplexní informace o magnetoterapii, které jsou sesbírány především z veřejně dostupných zdrojů. Průběžně zde zveřejňujeme publikované odborné studie, zkušenosti odborníků a odborných pracovišť i domácích uživatelů. Najdete tu články na různá témata, která se týkají magnetoterapie, nebo s magnetoterapií úzce souvisí. Doplňujeme zde také zajímavosti a inspirace z oblasti zdraví.

Záměrně v této rubrice publikujeme informace, prezentované z hlediska "klasické medicíny", "celostního pohledu" i různých "alternativních přístupů". Veškeré informace, které zde zveřejňujeme, Vám předkládáme především jako podněty k zamyšlení.

Upozornění: Veškeré informace na těchto stránkách jsou obecného charakteru. Nevyužívejte tento obsah či jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.

Máte dotaz? Zajímají Vás bližší informace o magnetoterapii?

Zavolejte nám na naši bezplatnou infolinku (+420) 800 810 800, nebo nám odešlete jednoduchý formulář pro rychlý dotaz a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Chci poradit
Upozornění: Nevyužívejte obsah těchto webových stránek, nebo jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.
Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde.
Čtěte návod na obsluhu před použitím.
Prodloužená záruka Snadná obsluha Český výrobek Prověřená kvalita Zákaznická podpora
Magnetoterapeutický prostředek Duo Forte je přístroj určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem v domácím i klinickém prostředí. Duo Forte je aplikovatelný k léčbě v rámci fyzioterapie, také se zaměřením na konkrétní zdravotní obtíže.
Vše přímo od výrobce: nabízíme prodlouženou záruku, servis a bezplatnou zákaznickou podporu a péči.
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka (+420) 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz
Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce