Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce

Patologické vypadávání vlasů

Na základě klinických projevů se toto onemocnění dělí na difúzní a ložiskové. V případě difúzní alopecie vlasy padají rovnoměrně po celé hlavě, bez ohraničených lysých ložisek. V této skupině je nejčastější androgenní alopecie. Často je považována za přirozenou plešatost. Mezi nejčastější ložiskové patří Alopecie areata, která se projevuje vypadávajícími vlasy v kruhových shlucích. Onemocnění postihuje muže i ženy, děti i dospělé. Zdravému člověku může denně vypadnout okolo 100 vlasů i více (např. po umytí). Při tomto množství nelze hovořit přímo o ztrátě vlasů, jelikož jde o jakousi formu jejich výměny. Pokud však sledujete nadměrné vypadávání vlasů, může jít o alopecii a pak je nejvhodnější navštívit dermatologa. Ten vybere nejvhodnější léčbu dle příčiny onemocnění.

Za vypadáváním vlasů se může skrývat řada příčin, ale nejčastěji jde o:
• hormonální změny
• genovou zátěž
• stres
• toxické vlivy
• mechanické vlivy
• kožní nemoci

Studie o působení magnetoterapie a možnosti léčby:

Vypadávání vlasů a pozitivní ovlivňování tohoto problému zkoumala studie: Vypadávání vlasů a jejich opětovný růst a výsledky aplikací pulzního elektromagnetického pole – J. P. Bureau, MD, PhD, P. Ginouves, MD, J. Guilbaud, MD, PhD, ME. Roux, MD.

Tento druh experimentální studie versus placebo prováděné na zdravých ženských a mužských dobrovolnících demonstruje pozitivní biologický efekt pulzního elektromagnetického pole v kombinaci s esenciálními oleji na ztrátu vlasů a jejich opětovný růst. Tato studie trvala 26 týdnů a byla prováděna v souladu s pravidelným léčebným plánem. U 83 % dobrovolníků se projevilo zpomalení ztráty vlasů a u 20% pacientů se dokonce projevil nárůst vlasů nad původní základnu. Regenerační proces neukázal žádné vedlejší účinky nebo nežádoucí reakce. Histologické zkoušky korelují s klinickými studiemi. Základem úspěšné léčby je určení příčiny vypadávání vlasů. Prevencí je zdravý životní styl, změna stravovacích návyků a vyhýbání se psychické zátěži. Někdy je vhodná chirurgická transplantace. Při alopecii areata jsou někdy užívány lokální kortikosteroidy. U mírnějších forem lze vyzkoušet látky zvyšující prokrvení vlasové pokožky a další postupy vedoucí k celkové detoxikaci organizmu.

Pro řešení potíží souvisejících s alopecií je vhodná pulzní magnetoterapie, která generuje pulzy prokrvující vlasovou tkáň a vytváří vhodné podmínky pro fyziologický růst a obnovu vlasového porostu. Cílem takové aplikace je také zastavit vypadávání vlasů.

Výhody magnetoterapie v případě alopecie:
• Má vasodilatační efekt na prekapiláry a kapiláry
• Stimuluje mikrocirkulaci okysličené krve a živin v exponované vlasové pokožce a vytváří lepší podmínky pro nový růst vlasů
• Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči
• Jedná se o šetrné řešení bez dalších léků

V této části našeho webu (rubrika "O magnetoterapii") Vám přinášíme komplexní informace o magnetoterapii, které jsou sesbírány především z veřejně dostupných zdrojů. Průběžně zde zveřejňujeme publikované odborné studie, zkušenosti odborníků a odborných pracovišť i domácích uživatelů. Najdete tu články na různá témata, která se týkají magnetoterapie, nebo s magnetoterapií úzce souvisí. Doplňujeme zde také zajímavosti a inspirace z oblasti zdraví.

Záměrně v této rubrice publikujeme informace, prezentované z hlediska "klasické medicíny", "celostního pohledu" i různých "alternativních přístupů". Veškeré informace, které zde zveřejňujeme, Vám předkládáme především jako podněty k zamyšlení.

Upozornění: Veškeré informace na těchto stránkách jsou obecného charakteru. Nevyužívejte tento obsah či jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.

Máte dotaz? Zajímají Vás bližší informace o magnetoterapii?

Zavolejte nám na naši bezplatnou infolinku (+420) 800 810 800, nebo nám odešlete jednoduchý formulář pro rychlý dotaz a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Další diagnózy ve světle lékařských studií
Chci poradit
Upozornění: Nevyužívejte obsah těchto webových stránek, nebo jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.
Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde.
Čtěte návod na obsluhu před použitím.
Prodloužená záruka Snadná obsluha Český výrobek Prověřená kvalita Zákaznická podpora
Magnetoterapeutický prostředek Duo Forte je přístroj určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem v domácím i klinickém prostředí. Duo Forte je aplikovatelný k léčbě v rámci fyzioterapie, také se zaměřením na konkrétní zdravotní obtíže.
Vše přímo od výrobce: nabízíme prodlouženou záruku, servis a bezplatnou zákaznickou podporu a péči.
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka (+420) 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz
Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce