Zánět močového měchýře (cystitis acuta) je bakteriální infekce. K osídlení močových cest infekcí dochází nejčastěji vzestupnou cestou tehdy, když je původci onemocnění pocházející z mikroflóry tlustého střeva infikují. To se projevuje jako nepříjemná bolest v podbřišku s nucením na močení a se zvýšenou teplotou. Bolest se zhoršuje na počátku a na konci močení.
Někdy se objeví i krvácení do moči. V pokročilém stadiu se dostavuje horečka, třesavka, výtok z močové trubice, bolesti zad. Pokud zánět močového měchýře není dobře vyléčen, mohou se rozvinout vážné komplikace a infekce se rozšíří na ledvinnou tkáň. Onemocnění postihuje nejčastěji mladé ženy, a to často opakovaně. Zvýšený výskyt u žen je dán jinými anatomickými poměry močového ústrojí žen v porovnání s muži. Náchylné k onemocnění jsou i ženy v těhotenství a lidé s cukrovkou. Příčinou vzniku onemocnění bývá oslabení organizmu, vyčerpání organizmu a prochlazení.
Výsledky lékařských studií ukázaly, že magnetoterapie je účinná při léčbě pacientů trpících urolitiázou (močové kameny). Magnetická léčba zahrnovala použití zařízení s 35 mT. Tato studie informuje o úspěšném použití magnetické terapie při zánětech močového ústrojí diagnostikovaných na urologické klinice. O. B. Loran.
Efekty pulzní terapie (PEMF) v případě zánětu močového měchýře jsou podloženy mnoha studiemi. Například klinická studie provedená moskevským lékařským týmem z oboru urologie a nefrologie také potvrzuje použitelnost a úspěšnost kombinované léčby pomocí pulzní terapie (PEMF) a laserové terapie při léčbě zánětů močového ústrojí.
K léčbě zánětu močového měchýře se užívají antibiotika nebo chemoterapeutika podle citlivosti zjištěného infekčního původce. Dále je doporučen klid a dostatečný přísun tekutin. Ten je důležitý pro odplavení bakterií z těla. Nejlepší je čistá voda a bylinkové čaje. Výborné účinky mají brusinky. Po vyléčení akutního zánětu je nutná další péče k odvrácení recidivy. Ideální je odpočinek, adekvátní příjem tekutin, podpora imunitních funkcí a předcházení prostydnutí.
Při léčbě zánětu močového měchýře lze úspěšně využít i pulzní magnetoterapie. Jejím cílem je tlumit akutní bolesti a spazmy, stimulovat a urychlovat hojení. Základním principem působení pulzní terapie je generování elektromagnetických pulzů, které pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovaly zdravotní potíže.
• Magnetoterapie působí preventivně – stimuluje obranyschopnost
• Tlumí bolesti a spazmy
• Stimuluje hojení a zlepšuje efekt antibiotické léčby
• Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči
• Jedná se o řešení bez dalších léků
V této části našeho webu (rubrika "O magnetoterapii") Vám přinášíme komplexní informace o magnetoterapii, které jsou sesbírány především z veřejně dostupných zdrojů. Průběžně zde zveřejňujeme publikované odborné studie, zkušenosti odborníků a odborných pracovišť i domácích uživatelů. Najdete tu články na různá témata, která se týkají magnetoterapie, nebo s magnetoterapií úzce souvisí. Doplňujeme zde také zajímavosti a inspirace z oblasti zdraví.
Záměrně v této rubrice publikujeme informace, prezentované z hlediska "klasické medicíny", "celostního pohledu" i různých "alternativních přístupů". Veškeré informace, které zde zveřejňujeme, Vám předkládáme především jako podněty k zamyšlení.
Upozornění: Veškeré informace na těchto stránkách jsou obecného charakteru. Nevyužívejte tento obsah či jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.
Zavolejte nám na naši bezplatnou infolinku (+420) 800 810 800, nebo nám odešlete jednoduchý formulář pro rychlý dotaz a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.
MÁM DOTAZ