Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce

Regenerace

Úrazovost při sportování je problém jak pro vrcholový sport, tak pro sport rekreační. Jedná se o stav, kdy momentální výkonnost organismu neodpovídá požadovanému výkonu a dojde k selhání tkáně. Pokud je poškození velké, vzniká úraz, pokud jde o menší lokální přetížení, vzniká mikrotrauma. Trvalé přetěžování vyvolává vnitřní mikrotraumatizaci tkáně v důsledku opakovaného zatížení na úrovni maxima, pokud nedochází k patřičné regeneraci. V důsledku přetěžování vznikají v postižených tkáních (svaly, vazy, kosti) mikrotraumata, dystrofické změny se zřetelnou poruchou prokrvení. Následně vzniklý edém pak zhoršuje zdravotní stav tím, že omezuje prokrvení postižené oblasti a vede k prohloubení dystrofických změn. Vznikají trhlinky, rezidua po hematomech, aseptické nekrózy a také degenerativní změny pojivové tkáně. Příznaky poškození tkáně jsou bolestivost, otoky a poruchy funkce v postižené oblasti. Při prohlubování potíží se později objevují ještě závažnější příznaky, jako jsou deformity kloubů, ruptury šlach ad. K obecným zásadám, které mohou snížit riziko mikrotraumat, patří důsledné doléčení všech poranění a zařazení pravidelné regenerace do procesu tréninku.

Možnosti využití magnetoterapie při regeneraci:

Regenerace po sportovním zranění je stejně důležitá pro konečný stav léčby jako prvotní ošetření. K nejčastějším sportovním zraněním kromě zlomenin patří vymknutí, vykloubení, výrony, pohmožděniny. Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie hraje v tomto procesu takřka nezastupitelnou roli. Mírní bolesti, urychluje hojení poškozeného vaziva, urychluje vstřebávání krevních výronů a tím umožňuje mnohem rychlejší návrat zraněného sportovce k plné hybnosti.

Zařazení pravidelné regenerace sportovců po sportovním výkonu prostřednictvím magnetoterapie předchází vzniku úrazů a dalšímu poškozování organismu. Při regeneraci zlepšuje magnetoterapie přísun okysličené krve, živin a urychluje odstranění kyselých metabolitů. To urychluje proces regenerace a obnovy energetických zásob ve svalu. Tím pomáháme vytvořit optimální podmínky pro špičkový sportovní i fyzický výkon.

Využití magnetoterapie při regeneraci:
Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie je optimální rehabilitační metodou, která vede k okamžité vasodilataci, zvýšenému přísunu kyslíku a živin do exponovaných svalů, urychluje vyplavení kyselých metabolitů a přitom tlumí bolest, uvolňuje křeče a kontraktury, urychluje léčbu mikrotraumat a doléčení úrazů. Předchází dalšímu poškození organizmu. Dnes je již magnetoterapie běžnou výbavou většiny sportovních klubů i jednotlivců. Její další výhodou je možnost regenerace v klubových prostorách a domácích podmínkách.

V této části našeho webu (rubrika "O magnetoterapii") Vám přinášíme komplexní informace o magnetoterapii, které jsou sesbírány především z veřejně dostupných zdrojů. Průběžně zde zveřejňujeme publikované odborné studie, zkušenosti odborníků a odborných pracovišť i domácích uživatelů. Najdete tu články na různá témata, která se týkají magnetoterapie, nebo s magnetoterapií úzce souvisí. Doplňujeme zde také zajímavosti a inspirace z oblasti zdraví.

Záměrně v této rubrice publikujeme informace, prezentované z hlediska "klasické medicíny", "celostního pohledu" i různých "alternativních přístupů". Veškeré informace, které zde zveřejňujeme, Vám předkládáme především jako podněty k zamyšlení.

Upozornění: Veškeré informace na těchto stránkách jsou obecného charakteru. Nevyužívejte tento obsah či jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.

Máte dotaz? Zajímají Vás bližší informace o magnetoterapii?

Zavolejte nám na naši bezplatnou infolinku (+420) 800 810 800, nebo nám odešlete jednoduchý formulář pro rychlý dotaz a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Další diagnózy ve světle lékařských studií
Chci poradit
Upozornění: Nevyužívejte obsah těchto webových stránek, nebo jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.
Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde.
Čtěte návod na obsluhu před použitím.
Prodloužená záruka Snadná obsluha Český výrobek Prověřená kvalita Zákaznická podpora
Magnetoterapeutický prostředek Duo Forte je přístroj určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem v domácím i klinickém prostředí. Duo Forte je aplikovatelný k léčbě v rámci fyzioterapie, také se zaměřením na konkrétní zdravotní obtíže.
Vše přímo od výrobce: nabízíme prodlouženou záruku, servis a bezplatnou zákaznickou podporu a péči.
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka (+420) 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz
Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce