Sexuální dysfunkce u mužů zahrnuje ztrátu sexuální touhy, poruchy erekce, předčasnou ejakulaci a dysfunkční orgasmus. K nedostatku či ztrátě sexuální touhy může docházet v důsledku primární příčiny – nedostatečné produkci androgenů. Častější sekundární příčinou sexuálních problémů bývá ale deprese. Poruchy erekce patří mezi ty nejčastější. S tímto problémem se alespoň jednou setká většina mužů. Ojedinělá selhání ale nelze označovat za dysfunkci. Problémy se často objevují s přibývajícím věkem. Na vině mohou být stres, deprese a špatná životospráva. Pokud problémy trvají déle než 6 měsíců, mluvíme o erektilní dysfunkci (často je používán výraz impotence).
O předčasné (překotné) ejakulaci hovoříme tehdy, dochází-li k ní do 15 sekund po začátku soulože, a to v případech, které nejsou následkem dlouhodobé absebce sexuální aktivity. Termínem dysfunkční orgasmus označujeme problém s dosažením orgasmu, kdy může navzdory vhodné stimulaci zcela chybět nebo se dostavuje po velmi dlouhé době.
Efekty pulzní terapie (PEMF) v případě sexuálních dysfunkcí u mužů jsou podloženy mnoha studiemi. Například klinická studie provedená ruským lékařským týmem I. I. Gorpinchenka u 105 mužů potvrzuje, že léčba pomocí pulzní terapie (PEMF) nabízí o třetinu vyšší šanci na obnovení sexuálních funkcí a zároveň navozuje zlepšení téměř u každého druhého pacienta trpícího sexuální poruchou.
Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od mnoha významných autorit a renomovaných institucí.
Výsledky placebem kontrolované studie ukázaly, že magnetoterapie má výborné účinky na krevní oběh u mužů trpících sexuálními problémy. Tato studie zkoumala účinky kombinace pulzního magnetického pole (PMF) a vakuové terapie při léčbě impotence. Vakuová terapie se skládala z umístění penisu do hermeticky uzavřeného válce s negativním tlakem 180–260 mm Hg po dobu 10–12 minut, celkem 12–15 expozic. PMF terapie (6 Hz, 30 mT) se skládala ze stejné délky a počtu expozic. Výsledky ukázaly, že po kombinované terapii byla u 71 % pacientů obnovena sexuální funkce, u 17 % došlo k zlepšení a 17 % pacientů nezaznamenalo změnu. U pacientů léčených pouze vakuovou terapií byla tato čísla 51 % (obnovení sexuální funkce), 24 % (zlepšení) a 24 % (beze změny). I. V. Karpukhin V. A. Bogomol‘, Lokální vakuová magnetoterapie při impotenci pacientů. Tato dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná studie zkoumala vliv slabých magnetických polí u mužů, kteří trpí různými sexuálními poruchami, včetně snížené erekce a předčasné ejakulace. Byly použity tři různé magnetické stimulátory – Biopotenzor, Eros, Bioskan-1. Všichni pacienti nosili 3 týdny jedno ze tří zařízení. Výsledky ukázaly úplné obnovení sexuální funkce u 38 % pacientů ve skupině s Biopotenzorem, 31 % ve skupině s přístrojem Eros, 36 % ve skupině s přístrojem Bioskan-1 a jen 15 % ve skupině s placebem. Zlepšení sexuálních funkcí bylo pozorováno u 42 %, 39 %, 47 % I. I. Gorpinchenko.
Základem léčby je i správná diagnostika příčiny dysfunkce. Dle ní je zvolen další postup. V léčení poruch erekce a impotence se uplatňuje psychoterapie, farmakologické zvyšování centrální sexuální aktivity, vasodilatační farmaka, inhibitory fosfodiesterázy 5 ad.
Při poruchách erekce a impotenci se dnes velmi často pozitivně uplatňuje pulzní magnetoterapie a to hlavně díky svým vasodilatačním účinkům. Polarizace krvinek v důsledku jejich přechodu magnetickým polem aplikátoru ovlivňuje svalový tonus cév, tepen i vlásečnic. Dochází k jejich rozšíření a tím k dokonalému zásobení tkání okysličenou krví a živinami. Dále se působením magnetoterapie aktivuje i parasympatikus a dochází k efluxu Ca2+ iontů, což vede k povolení svaloviny cév a k následné vasodilataci. To vše má vliv na harmonizaci srdeční činnosti, oběhu, na krevní tlak a samozřejmě na zlepšení stavu poruch erekce či impotence.
• Magnetoterapie pomáhá svým vasodilatačním efektem zejména u všech variant sexuální dysfunkce, kde je z různých příčin zhoršen průtok okysličené krve
• Zvýšené zásobení kyslíkem pomáhá hojit a zlepšovat funkci tkání a orgánů
• Působí proti zánětům
• Díky jednoduchému ovládání lze pulzní terapii aplikovat i v domácí péči
• Jedná se o řešení bez léků
V této části našeho webu (rubrika "O magnetoterapii") Vám přinášíme komplexní informace o magnetoterapii, které jsou sesbírány především z veřejně dostupných zdrojů. Průběžně zde zveřejňujeme publikované odborné studie, zkušenosti odborníků a odborných pracovišť i domácích uživatelů. Najdete tu články na různá témata, která se týkají magnetoterapie, nebo s magnetoterapií úzce souvisí. Doplňujeme zde také zajímavosti a inspirace z oblasti zdraví.
Záměrně v této rubrice publikujeme informace, prezentované z hlediska "klasické medicíny", "celostního pohledu" i různých "alternativních přístupů". Veškeré informace, které zde zveřejňujeme, Vám předkládáme především jako podněty k zamyšlení.
Upozornění: Veškeré informace na těchto stránkách jsou obecného charakteru. Nevyužívejte tento obsah či jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.
Zavolejte nám na naši bezplatnou infolinku (+420) 800 810 800, nebo nám odešlete jednoduchý formulář pro rychlý dotaz a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.
MÁM DOTAZ