Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce

Artróza kolene (kloubů)

Artróza je nezánětlivé degenerativní onemocnění kloubní chrupavky, které vede k omezení pohybu kolenního kloubu a jeho poškození. Je to bolestivé onemocnění, omezující pohyb, které si často vynutí operační zákrok. Postihuje asi 12 % dospělé populace, celkem 90 % populace osob starších 70 let. Vede k silným bolestem a omezení pohybu, které znesnadňuje vykonávání běžných denních činností. Vyskytuje se nejčastěji na velkých kloubech.

Zdravá kolenní chrupavka, která je bílá, se vlivem artrózy stává zažloutlou a ztrácí svůj typický vzhled. Takto poškozená chrupavka se postupně ztenčuje a začíná se deformovat. Vzniká defekt chrupavky, tím se odhaluje kost a narůstá kostní tkáň v okolí kloubu. Výrůstky kostní tkáně způsobují bolest, která se s rozvojem onemocnění stupňuje.

Příčiny vzniku artrózy:
• Úrazy kolenních kloubů,
• Nevhodná strava bez vitamínů, mnoho chemicky upravených potravin
• Nadváha a obezita zvyšující zátěž kloubů
• revmatická onemocnění a sedavý styl života,
• Nárazová nadměrná zátěž
• Špatné pohybové návyky – například při sportu.

Průběh léčby a studie o působení magnetoterapie:

Léčba je založena na zpomalení rozvoje onemocnění a řešení příznaků. Bolest je v první fázi regulována často léky (antirevmatika, antiflogistika, analgetika a doplňkově chondroprotektiva). Vážné a rozvinuté stavy jsou řešeny chirurgicky, transplantací chrupavky či provedením takzvané totální endoprotézy (náhrada kompletního kloubu umělým kloubem). Operační terapie je určena výhradně pro artrózu kolene 3. stupně.
Pro zpomalení rozvoje artrózy kolene, řešení příznaků, oddálení či předejití chirurgického zákroku hraje významnou roli rehabilitační péče v podobě pulzní magnetoterapie.

Základním principem působení pulzní magnetoterapie je generování elektromagnetických pulzů, které pronikají až do místa cílené aplikace.

Výhody působení magnetoterapie v případě artrózy kloubů
• Pomáhá tlumit bolesti spojené s artrózou
• Působí proti zánětům a otokům
• Usnadňuje pohyblivost kloubů
• Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči
• Jedná se o řešení bez dalších léků
• Působí regeneračně

Studie léčby artrózy kolene a její hojení pomocí pulzní magnetoterapie:

(Testovací skupina 40-ti pacientů). Výsledky byly vyhodnoceny poté, co každý pacient podstoupil korekční osteotomii holenní kosti a vychází z přísných podmínek randomizované dvojitě zaslepené studie.

Celkem 40 pacientů ještě před zahájením terapie absolvovalo osteotomii holenní kosti, což je operace, při které je kost buď zkrácena, prodloužena nebo zarovnána. Tito pacienti byli následně pro účely studie rozděleni do dvou skupin – aktivní a kontrolní. Čtyři ortopedičtí chirurgové (nezávislí k této studii a jejím podmínkám) byli požádáni, aby zhodnotili stav pacientů rentgenogramy pořízenými 60 dnů po operaci a určili stupeň zhojení u jednotlivých pacientů. Jednotlivé případy byly řazeny do 4 kategorií, kde čtvrtá představovala nejúspěšnější zhojení.

V kontrolní skupině bylo po posouzení 73,6% pacientů zařazeno do 1. a 2. kategorie, kdežto v aktivní skupině, která podstoupila pulzní magnetoterapii, bylo 72,2% pacientů zařazeno do 3. a 4. kategorie (tedy do skupiny s nejúspěšnějším zhojením).

U stejnorodé skupiny pacientů měla pulzní magnetoterapie jednoznačně velmi pozitivní hojivé účinky na pacienty s artrózou kolene, kteří podstoupili operaci holenní kosti.

V této části našeho webu (rubrika "O magnetoterapii") Vám přinášíme komplexní informace o magnetoterapii, které jsou sesbírány především z veřejně dostupných zdrojů. Průběžně zde zveřejňujeme publikované odborné studie, zkušenosti odborníků a odborných pracovišť i domácích uživatelů. Najdete tu články na různá témata, která se týkají magnetoterapie, nebo s magnetoterapií úzce souvisí. Doplňujeme zde také zajímavosti a inspirace z oblasti zdraví.

Záměrně v této rubrice publikujeme informace, prezentované z hlediska "klasické medicíny", "celostního pohledu" i různých "alternativních přístupů". Veškeré informace, které zde zveřejňujeme, Vám předkládáme především jako podněty k zamyšlení.

Upozornění: Veškeré informace na těchto stránkách jsou obecného charakteru. Nevyužívejte tento obsah či jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.

Máte dotaz? Zajímají Vás bližší informace o magnetoterapii?

Zavolejte nám na naši bezplatnou infolinku (+420) 800 810 800, nebo nám odešlete jednoduchý formulář pro rychlý dotaz a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Další diagnózy ve světle lékařských studií
Chci poradit
Upozornění: Nevyužívejte obsah těchto webových stránek, nebo jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.
Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde.
Čtěte návod na obsluhu před použitím.
Prodloužená záruka Snadná obsluha Český výrobek Prověřená kvalita Zákaznická podpora
Magnetoterapeutický prostředek Duo Forte je přístroj určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem v domácím i klinickém prostředí. Duo Forte je aplikovatelný k léčbě v rámci fyzioterapie, také se zaměřením na konkrétní zdravotní obtíže.
Vše přímo od výrobce: nabízíme prodlouženou záruku, servis a bezplatnou zákaznickou podporu a péči.
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka (+420) 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz
Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce