Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce

Tenisový loket – laterální epikondylitida

Tenisový loket je onemocnění svalových a šlachových úponů loketního kloubu. Patří mezi entezopatie (onemocnění šlach). Vyskytuje se u 3% populace, shodně u mužů i žen. Zatímco u tenisového lokte se bolest projevuje na vnější straně lokte, u oštěpařského a golfového lokte se bolesti objevují na jeho vnitřní straně. Bolest může vystřelovat i do jiných částí těla (do ruky, paže, ramene nebo dokonce do krku). Potíže přicházejí postupně. Nejprve se bolesti zpravidla vyskytují krátce po námaze, později se bolest stává trvalou. Může se také objevit otok, zarudnutí nebo zvýšená teplota v místě zánětu. Onemocnění vede k bolesti až nemožnosti úchopu předmětu do ruky a poklesu svalové síly. Přetíženy bývají především svaly natahující zápěstí (extenzory zápěstí) a svaly obracející ruku dlaní vzhůru (supinátory).

Příčinou tenisového lokte může být řada lidských činností. Společné těmto činnostem je jednostranné zatížení. Většinou se jedná o nezvyklé nebo fyzicky náročné práce.

Mezi tyto příčiny patří:
• šroubování
• zahradničení
• štípání dříví
• sportovní zátěž
• práce u počítače

Průběh léčby:

Léčba je dlouhodobá a zahrnuje jak konzervativní, tak chirurgickou péči. Lékař zpravidla zpočátku doporučí klidový režim a užívání ortézy. Pro snížení bolestivosti se používají obvykle ledové obklady, analgetika, kortikoidy a obstřiky. V rámci konzervativní léčby hraje důležitou roli fyzikální léčba v podobě pulzní magnetoterapie. Zánětlivá onemocnění šlach a úponů mají tendenci k chronickému výskytu a opakovaně se objevují při předčasném zatížení a nedostatečném doléčení a rekonvalescenci. Z tohoto důvodu je vhodné aplikovat pulzní magnetoterapii preventivně i v klidovém stádiu. Rizikové faktory chronické formy tenisového lokte u sportovců můžeme ovlivnit pomocí snížení tréninkové zátěže a kompenzačním cvičením. U těžce fyzicky pracujících může pomoci střídání činnosti v průběhu směny. Při nedisciplinovaném počínání a při prohlubování obtíží u chronických stavů je často nutný operační zákrok.

V této části našeho webu (rubrika "O magnetoterapii") Vám přinášíme komplexní informace o magnetoterapii, které jsou sesbírány především z veřejně dostupných zdrojů. Průběžně zde zveřejňujeme publikované odborné studie, zkušenosti odborníků a odborných pracovišť i domácích uživatelů. Najdete tu články na různá témata, která se týkají magnetoterapie, nebo s magnetoterapií úzce souvisí. Doplňujeme zde také zajímavosti a inspirace z oblasti zdraví.

Záměrně v této rubrice publikujeme informace, prezentované z hlediska "klasické medicíny", "celostního pohledu" i různých "alternativních přístupů". Veškeré informace, které zde zveřejňujeme, Vám předkládáme především jako podněty k zamyšlení.

Upozornění: Veškeré informace na těchto stránkách jsou obecného charakteru. Nevyužívejte tento obsah či jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.

Máte dotaz? Zajímají Vás bližší informace o magnetoterapii?

Zavolejte nám na naši bezplatnou infolinku (+420) 800 810 800, nebo nám odešlete jednoduchý formulář pro rychlý dotaz a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Další diagnózy ve světle lékařských studií
Chci poradit
Upozornění: Nevyužívejte obsah těchto webových stránek, nebo jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.
Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde.
Čtěte návod na obsluhu před použitím.
Prodloužená záruka Snadná obsluha Český výrobek Prověřená kvalita Zákaznická podpora
Magnetoterapeutický prostředek Duo Forte je přístroj určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem v domácím i klinickém prostředí. Duo Forte je aplikovatelný k léčbě v rámci fyzioterapie, také se zaměřením na konkrétní zdravotní obtíže.
Vše přímo od výrobce: nabízíme prodlouženou záruku, servis a bezplatnou zákaznickou podporu a péči.
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka (+420) 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz
Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce