Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce

Magnetoterapie – brána ke zdraví a dlouhověkosti

Základní vlastností této přirozené a úspěšné metody je regenerace buněk, tedy regenerace tkání, orgánů a celého lidského těla, ale i zvířecích tkání a rostlinných buněčných struktur. Pomocí magnetických pulzů lze úspěšně podpořit také regeneraci periferních nervů. Nervová vlákna regenerují díky pulznímu magnetickému poli 3x rychleji, než ta, která nebyla vystavena magnetickému poli. Značné množství populace trpí bolestmi, které bývají vyvolány degenerativními změnami na kloubech, na páteři, revmatickým onemocněním, dnou či otoky končetin. Tyto zdravotní problémy jsou často doprovázeny omezenou pohyblivostí a bolestí, ale i ztrátou sebejistoty, stavy úzkosti a sníženou mentální výkonností. Na základě regenerace buněk dochází k zamezení nadměrného opotřebování kloubního maziva a obnovování poškozených tkání, a tak dochází k postupné nápravě zdravotního problému a k odeznění nemoci. Pulzní magnetoterapie pomáhá nejen při degenerativních obtížích kloubů, ale i měkkých tkání. Je pomocníkem nejen při regeneraci našich fyzických těl, ale v mnoha případech přispívá i k lepšímu stavu naší psychiky.

Jednou z ozdravujících vlastností pulzní magnetoterapie je protizánětlivý efekt. Působením magnetických pulzů je zintenzivňován protizánětlivý proces fagocytózy a také je zvyšována produkce superoxidů. Tyto magnetickými pulzy podpořené protizánětlivé projevy naší imunity způsobují urychlené potlačení patologické bakteriální flóry. Choroboplodné bakterie, které jsou vystaveny účinkům magnetického pole, jsou oslabovány, ztrácí svoji velkou patogenitu i svou reprodukční schopnost. Tyto skvělé účinky pulzní magnetoterapie zaznamenaly vědecké studie jak u akutních zánětů, tak i u chronických onemocnění. Magnetické pulzy tak přirozeně ničí příčinu zánětů a výrazně posilují celkovou imunitu lidského či zvířecího organismu.

Dalším velmi vyhledávaným a důležitým účinkem pulzní magnetoterapie je protibolestivý – analgetický efekt. Tuto pozitivní vlastnost magnetoterapie oceňují jak bezradné maminky u plačících kojenců, tak i všichni trpící nezvladatelnými bolestmi. Tento účinek bývá často jednou z rozhodujících motivací pro pořízení si vlastního magnetoterapeutického přístroje. Magnetické pulzy potlačují bolesti účinkem vytvářených endomorfinů, což jsou přirozeně vzniklá analgetika, která produkuje náš organismus. Mechanizmus analgetického působení magnetoterapie je zintenzívněn také tím, že se zlepšuje průtok krve v drobných kapilárách. Tím dochází k odplavování toxických a blokujících látek a částeček v kapilárách, které nám svým tlakem nám způsobují bolest.

Cukrovkáři a lidé trpící cévními problémy vysoce oceňují vasodilatační schopnosti magnetoterapie. Tento vysoce pozitivní efekt byl prokázán pomocí termokamery a pomocí tekutých krystalů, které mění barvu podle intenzity prokrvení končetin. Tato výjimečná vlastnost pulzní magnetoterapie je velmi cenná a účinná zejména v periferních oblastech, které jsou hůře prokrvovány. Všechny cévy a cévky díky magnetoterapii zvyšují svou propustnost, roztahují se. Proto je používání pulzní magnetoterapie účinné a velmi prospěšné u potíží s nízkým a vysokým tlakem, protože díky svému vasodilatačnímu efektu pulzní magnetická pole postupně rozšiřují cévy a optimalizují jejich průchodnost, včetně hustoty krve.

Působením magnetického pole se urychlují všechny probíhající hojivé procesy, obnova buněk a zdravé buňky urychleně a bez problémů nahrazují buňky nemocné a poškozené. Dochází k výraznému snížení tvorby vazivové tkáně, která zpomaluje hojivé procesy. Hojivým procesům také napomáhá proplachování ran zmagnetizovanou vodou. Mnoho poznatků v tomto směru přinesly lékařské studie z celého světa, které se zabývaly pozitivním účinkem magnetoterapie při léčbě zlomenin. Bylo mnohokrát prokázáno, že díky pulznímu magnetickému poli se výrazně snižuje doba hojení, doba srůstu zlomenin i hojení všech tkání v pooperačním období. Výborných výsledků bylo také dosaženo při hojení popálenin. Celý hojivý proces probíhá mnohem rychleji, intenzivněji, bezproblémověji a s menší bolestivostí.

Pulzní magnetické pole je výjimečné tím, že univerzálně prostupuje celým tělem bez jakéhokoliv omezení, na rozdíl od tepla, světla, elektřiny a zvuku, které jsou blokovány kostmi, zpomaleny odporem pokožky nebo jsou absorbovány ve svalech a v měkké tkáni. Magnetické pulzy prostupují vším a snadno se dostanou ke všem vnitřním systémům, orgánům i nervům. Vysílají do mozku intenzivní signály k okamžité nápravě. Jejím působením také dochází k alkalizaci a neutralizaci překyselených tkáňových struktur, což hraje v léčbě nesmírně důležitou roli.

Další velmi prospěšnou vlastností magnetoterapeutických přístrojů je jejich protiedémové působení. Všechny otoky v těle vznikají potlačeným a špatným hospodařením organismu s vodou a srdeční nedostatečností. Působením magnetických pulzů se pročišťuje celý lymfatický systém, snižují se tlaky v tkáních, uvolňují se zástavy a zvyšuje průtočnost v krevním řečišti. Tak mizí vzniklé otoky během mnohem kratší doby.

Zdroj textu: Kniha "Magnetoterapie, léčebná metoda 3. tisíciletí"

V této části našeho webu (rubrika "O magnetoterapii") Vám přinášíme komplexní informace o magnetoterapii, které jsou sesbírány především z veřejně dostupných zdrojů. Průběžně zde zveřejňujeme publikované odborné studie, zkušenosti odborníků a odborných pracovišť i domácích uživatelů. Najdete tu články na různá témata, která se týkají magnetoterapie, nebo s magnetoterapií úzce souvisí. Doplňujeme zde také zajímavosti a inspirace z oblasti zdraví.

Záměrně v této rubrice publikujeme informace, prezentované z hlediska "klasické medicíny", "celostního pohledu" i různých "alternativních přístupů". Veškeré informace, které zde zveřejňujeme, Vám předkládáme především jako podněty k zamyšlení.

Upozornění: Veškeré informace na těchto stránkách jsou obecného charakteru. Nevyužívejte tento obsah či jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.

Máte dotaz? Zajímají Vás bližší informace o magnetoterapii?

Zavolejte nám na naši bezplatnou infolinku (+420) 800 810 800, nebo nám odešlete jednoduchý formulář pro rychlý dotaz a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Přečtěte si další články:
Chci poradit
Upozornění: Nevyužívejte obsah těchto webových stránek, nebo jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.
Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde.
Čtěte návod na obsluhu před použitím.
Prodloužená záruka Snadná obsluha Český výrobek Prověřená kvalita Zákaznická podpora
Magnetoterapeutický prostředek Duo Forte je přístroj určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem v domácím i klinickém prostředí. Duo Forte je aplikovatelný k léčbě v rámci fyzioterapie, také se zaměřením na konkrétní zdravotní obtíže.
Vše přímo od výrobce: nabízíme prodlouženou záruku, servis a bezplatnou zákaznickou podporu a péči.
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka (+420) 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz
Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce