Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce

Magnetoterapie bývá často nejúčinnější v domácí péči

O magnetoterapii se hovoří jako o léčebné metodě 21.století. Je totiž významně šetrnější než standardní farmakologická léčba, protože na magnetické pole nevzniká návyk a ani se jím nelze předávkovat. Navíc konvenční léčba často bolest jen potlačuje, zatímco stimulace nízkofrekvenčním magnetickým polem má kromě analgetických (protibolestivých) účinků i prokazatelné hojivé a léčbu urychlující účinky. Přispívá k regeneraci organismu na buněčné úrovni, zkvalitňuje přísun kyslíku a živin a zároveň zefektivňuje odvod zplodin metabolismu. Díky těmto svým přednostem je magnetoterapie stále populárnější v klinické praxi. Běžně se používá nejen v nemocnicích, ale také v lázeňských, rehabilitačních a fyzioterapeutických zařízeních. Tam ale bohužel často naráží na kapacitní a finanční limity. Proto v posledních letech významně roste počet koncových uživatelů, kteří si přístroje pro magnetoterapii pořizují k domácímu použití. Smysl to dává hned z několika důvodů.

Nejlepší výsledky při pravidelné aplikaci

Aby byla magnetoterapie opravdu účinná, je nezbytná její pravidelná a dlouhodobá aplikace. V rámci běžné medicínské praxe je však spíše standardem, že vám lékař jako pacientovi předepíše maximálně 10-15 sezení. A to je velmi málo i v případě krátkodobých a mírných obtíží. Délka léčby, trvání jednotlivých aplikací a jejich četnost samozřejmě vždy závisí na konkrétní indikaci. Všeobecně se ale doporučuje provádět magnetickou stimulaci alespoň dvakrát denně po dobu trvání potíží. Po odeznění příznaků je pak ideální v léčbě nějakou dobu pokračovat s tím, že už aplikaci provádíte méně často, typicky jen jednou denně.

Abyste naplno využili léčebný potenciál nízkofrekvenčního magnetického pole, jsou u mírných a krátkodobých zdravotních problémů většinou potřeba desítky aplikací. V případě chronických potíží a pokročilých degenerativních stavů je často třeba léčbu aplikovat dlouhodobě při celkovém počtu i několika set aplikací ročně. A to je rozsah, který bohužel klinická praxe z kapacitních důvodů poskytnout nedokáže.

Přístroj neustále po ruce

Moderní magnetoterapeutické přístroje si lidé stále častěji kupují pro domácí použití. Přístroje, které si pacienti pořizují pro vlastní potřebu, jsou totiž stejně výkonné a kvalitní jako ty, které se používají v rámci klinické praxe. Navíc nejste limitováni omezenou kapacitou zdravotnických zařízení, ani neochotou zdravotních pojišťoven proplácet více než předem daný a v mnoha případech nedostatečný počet aplikací. Další nespornou výhodou je, že neztrácíte čas dojížděním k lékaři a do nemocnice. Magnetické pole zkrátka aplikujete, kdykoli máte čas a tolikrát denně, kolikrát je potřeba.

Investice, která se vrátí

Kvalitní set pro magnetoterapii od renomovaného výrobce vás bude něco stát. Za své peníze však dostanete kvalitní a spolehlivý přístroj, který nejenže máte neustále po ruce, ale můžete jej dokonce sdílet s manželem, manželkou či třeba kamarády, a to i na různé diagnózy (samozřejmě s ohledem na zásady osobní hygieny). V této souvislosti ale dodejme, že se jednotlivé aplikátory magnetického pole liší velikostí a tvarem, a ne každý je vhodný pro všechny diagnózy. Před zakoupením konkrétního terapeutického setu proto doporučujeme poradit se s prodejcem.

Obrovskou výhodou kvalitních magnetoterapeutických setů je to, že nevyžadují speciální údržbu ani neplatíte za servisní prohlídky. Životnost takového přístroje je běžně více než 10 let. Při správné manipulaci můžete přístroj používat opravdu dlouho a v případě potřeby lze vyměnit pouze potřebnou část.

Uživatelská přívětivost

K obsluze přístroje pro magnetickou terapii nepotřebujete doktorát z fyziky. Právě naopak. Pokud umíte dálkovým ovladačem ovládat televizi, budete umět obsluhovat i aplikátor magnetického pole. Jednoduše si zvolíte program a délku aplikace, potvrdíte výběr a pak už jen relaxujete. Přístroje jsou navrženy s maximálním důrazem na uživatelskou přívětivost. A jsou samozřejmě dodávány i s uživatelskou příručkou, která obsahuje detailní přehled diagnóz a kontraindikací, popis jednotlivých programů, délek aplikací a řadu dalších informací.

Nejprodávanější magnetoterapeutické přístroje Renaissance pro široké možnosti využití

Kompletní sady
Magnetoterapeutická sada Renaissance VIVA

Magnetoterapeutická sada Renaissance VIVA

Většina lidí využívá magnetoterapeutický přístroj na klouby a záda. Sada VIVA je pro tyto účely ideálně vybavena. Využijete ji na většinu toho, na co lze magnetoterapii využít.

Více informací

Magnetoterapeutická sada Renaissance VIVA PLUS

Magnetoterapeutická sada Renaissance VIVA PLUS

Tato souprava Vám nabízí skutečné maximum užitné hodnoty nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie.

Více informací

V této části našeho webu (rubrika "O magnetoterapii") Vám přinášíme komplexní informace o magnetoterapii, které jsou sesbírány především z veřejně dostupných zdrojů. Průběžně zde zveřejňujeme publikované odborné studie, zkušenosti odborníků a odborných pracovišť i domácích uživatelů. Najdete tu články na různá témata, která se týkají magnetoterapie, nebo s magnetoterapií úzce souvisí. Doplňujeme zde také zajímavosti a inspirace z oblasti zdraví.

Záměrně v této rubrice publikujeme informace, prezentované z hlediska "klasické medicíny", "celostního pohledu" i různých "alternativních přístupů". Veškeré informace, které zde zveřejňujeme, Vám předkládáme především jako podněty k zamyšlení.

Upozornění: Veškeré informace na těchto stránkách jsou obecného charakteru. Nevyužívejte tento obsah či jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.

Máte dotaz? Zajímají Vás bližší informace o magnetoterapii?

Zavolejte nám na naši bezplatnou infolinku (+420) 800 810 800, nebo nám odešlete jednoduchý formulář pro rychlý dotaz a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Přečtěte si další články:
Chci poradit
Upozornění: Nevyužívejte obsah těchto webových stránek, nebo jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.
Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde.
Čtěte návod na obsluhu před použitím.
Prodloužená záruka Snadná obsluha Český výrobek Prověřená kvalita Zákaznická podpora
Magnetoterapeutický prostředek Duo Forte je přístroj určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem v domácím i klinickém prostředí. Duo Forte je aplikovatelný k léčbě v rámci fyzioterapie, také se zaměřením na konkrétní zdravotní obtíže.
Vše přímo od výrobce: nabízíme prodlouženou záruku, servis a bezplatnou zákaznickou podporu a péči.
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka (+420) 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz
Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce