Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce

Magnetoterapie je skvělým pomocníkem vrcholových i výkonnostních sportovců

Vrcholoví sportovci někdy předvádějí výkony, které jsou až na hranici fyziologických možností. Jejich sportovní nastavení často klade důraz na rychlost, sílu, vytrvalost, koordinační schopnosti, což je provázeno velkými zdravotními riziky, zejména tehdy, pokud je věnována malá pozornost důkladnému rozcvičení a regeneraci organismu. V rámci neustálého tréninkového procesu jsou sportovci denně vystavováni permanentnímu vysokému zatížení, jak pohybového aparátu a svalů, tak i vyššímu krevnímu tlaku a bouřlivé srdeční frekvenci. Chronické a opakované přetěžování způsobuje mikrotraumata ve svalových vláknech úponů. Ještě závažnějším problémem je vznik únavových zlomenin, které vznikají také při dlouhodobém přetěžování organismu a při nedostatečné regeneraci po sportovním výkonu. Záludnost tohoto poškození je v tom, že si dotyčný často nesprávně spojí to, co mu signalizují vzniklé bolesti a omezení. Další jeho pohyb a zatížení jeho nepříznivý stav ještě prohloubí. Nejčastěji jsou takto postiženy kotníky, paty, kosti holení, stehenní a zejména oblast nártu.

Udržet v současné době tělo sportovce v optimální zdravotní kondici není vůbec jednoduché. Nelze jen spoléhat na vyrovnanou životosprávu a dostatečný příjem minerálů a vitamínů. Velmi důležitým, aktivním a podpůrným prvkem je právě také magnetoterapie. Tuto regenerační metodu používá mnoho sportovců a využívá mnoho sportovních lékařů po celém světě. Její hlavní účinky jsou založeny na regeneraci buněk, tkání, kloubů, orgánů a na harmonizaci celého vegetativního nervového systému, stabilizaci krevního tlaku, protizánětlivém a analgetickém působení, posílení celkového imunitního systému, stabilizaci kostní tkáně a urychlení hojivých procesů. Všechny buňky jsou při aplikaci pulzního magnetického pole zásobovány ve zvýšené míře kyslíkem a jsou v nich výrazně urychlovány procesy látkové přeměny. Buněčné membrány vylučují volné radikály a ze svalů jsou mnohem rychleji odstraňovány metabolity a kyseliny včetně kyseliny mléčné. Pomocí této metody se optimalizuje energetické hospodaření v buňkách a tím i výkonnost sportovce. Výrazně se zkracuje doba sportovní absence po úrazech a zraněních. Dlouhodobé používání pulzní magnetoterapie silně aktivuje regenerační účinky a díky tomu prodlužuje dobu aktivní vrcholové výkonnosti a podstatně snižuje riziko předčasného ukončení sportovní kariéry. Přispívá k nezdolné psychické kondici sportovců a po aplikaci u nich zvyšuje pocit sebedůvěry a jistoty.

Zdroj textu: Kniha "Magnetoterapie, léčebná metoda 3. tisíciletí"

Přečtěte si také: Magnetoterapie a sport

V této části našeho webu (rubrika "O magnetoterapii") Vám přinášíme komplexní informace o magnetoterapii, které jsou sesbírány především z veřejně dostupných zdrojů. Průběžně zde zveřejňujeme publikované odborné studie, zkušenosti odborníků a odborných pracovišť i domácích uživatelů. Najdete tu články na různá témata, která se týkají magnetoterapie, nebo s magnetoterapií úzce souvisí. Doplňujeme zde také zajímavosti a inspirace z oblasti zdraví.

Záměrně v této rubrice publikujeme informace, prezentované z hlediska "klasické medicíny", "celostního pohledu" i různých "alternativních přístupů". Veškeré informace, které zde zveřejňujeme, Vám předkládáme především jako podněty k zamyšlení.

Upozornění: Veškeré informace na těchto stránkách jsou obecného charakteru. Nevyužívejte tento obsah či jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.

Máte dotaz? Zajímají Vás bližší informace o magnetoterapii?

Zavolejte nám na naši bezplatnou infolinku (+420) 800 810 800, nebo nám odešlete jednoduchý formulář pro rychlý dotaz a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Přečtěte si další články:
Chci poradit
Upozornění: Nevyužívejte obsah těchto webových stránek, nebo jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.
Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde.
Čtěte návod na obsluhu před použitím.
Prodloužená záruka Snadná obsluha Český výrobek Prověřená kvalita Zákaznická podpora
Magnetoterapeutický prostředek Duo Forte je přístroj určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem v domácím i klinickém prostředí. Duo Forte je aplikovatelný k léčbě v rámci fyzioterapie, také se zaměřením na konkrétní zdravotní obtíže.
Vše přímo od výrobce: nabízíme prodlouženou záruku, servis a bezplatnou zákaznickou podporu a péči.
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka (+420) 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz
Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce