Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce

Respektujme přirozené biorytmy

Člověk v minulosti pozorně naslouchal rytmům přírody, rozuměl jim a ctil je. Moderní doba sice přinesla mnohé technické vymoženosti, ale všudypřítomné ignorantství vůči přírodním zákonům přináší lidem i plíživou zkázu. Celková magnetická bilance úzce souvisí s našimi biorytmy. Ty se řídí 24 hodinovým cyklem a zodpovídají za celou řadu biologických funkcí – za tělesnou teplotu, tlak krve, hladinu hormonů v krvi i za naši náladu. Jedním z prohřešků lidstva proti přirozenému přírodnímu stavu je také nadměrné používání umělého světla (neonové trubice, výbojky, elektrické světlo), noční směny, dlouhé ponocování, dlouhé sledování televize. To vše přináší totální rozpad přirozených časových struktur. Jednou z nich je přirozené střídání dne a noci, kdy po denních aktivitách přichází večer čas na odpočinek a spánek. Jakmile se snese šero, přebírá funkci vnitřní látkové výměny melatonin (hormon spánku). Pokud budeme porušovat geofyzikální a kosmický řád, pak se nemůžeme divit, že budeme trpět nejrůznějšími poruchami, včetně poruchy spánku. Rytmus dne a noci nám ukazuje celé spektrum souvislostí, kterému biologický život podléhá. Každičká buňka našeho těla reaguje na změny světelného spektra. Onemocní-li lidské tělo, je to především důsledek nedodržování přírodních a vesmírných zákonitostí a nerespektování platných životních biorytmů. Nemoc v této souvislosti je pak výrazem nerovnováhy projevující se patologickými tělesnými, mentálními a duchovními symptomy.

Světlo na jedné straně a vědomí na straně druhé se starají o naši duševní rovnováhu, naše celkové rozpoložení i o náš fyzický zdravotní stav. Nedostatek světla nás obírá jak o energii, tak i dobrou náladu. Zářící slunce ihned rozjasní naše duše i srdce. Biologické procesy v našem těle porušujeme také nerespektováním ročních období (pojídáním nesezonních plodin, trávením mimosezóní dovolené, ad.). Nedodržování přirozených sezonních dějů vytváří z hlediska našeho zdraví a naší odolnosti patologické abnormality, stejně jako nepřirozená hladina hlučnosti a narušování přirozené zóny klidu. Toto vše způsobuje enormní podráždění, vyčerpání či deprese. Bombardování těla povzbuzujícími prostředky (káva, nikotin, léky, čokoláda) potom vyvolávají syndrom vyhoření nebo chronický únavový syndrom. Proto má také většina civilizačních onemocnění psychosomatický původ v důsledku nejrůznějšího porušování biorytmů.

Místo velmi prospěšného otužování většina lidí volí přetopenou místnost či zapnutou klimatizaci. Obě tyto tendence potlačují naší přirozenou odolnost a podlamují naší schopnost pružné přizpůsobivosti Nerespektování biorytmů má za následek zhoršení zdravotního stavu, nervovou labilitu, zažívací potíže, poruchy plodnosti i poruchy spánku. Přirozeně bychom měli respektovat biorytmus a "pracovní dobu" našich orgánů během základního 24 hodinového cyklu: 1–3 játra, 3–5 plíce, 5–7 tlusté střevo, 7–9 žaludek, 9–11 slezina a slinivka, 11–13 srdce, 13–15 tenké střevo, 15–17 močový měchýř, 17–19 ledviny, 19–21 mozek, 21–23 pohlavní orgány, 23–1 žlučník.

Jakmile uvedete svůj životní rytmus do harmonie s vesmírným rytmem a přírodními zákonitostmi, váš život se stane zase o něco zdravějším, spokojenějším a hodnotnějším. Také aplikování magnetoterapie v souladu s biorytmy jednotlivých orgánů (v době jejich pracovní činnosti) zvyšuje účinek a efektivnost této terapie.

Zdroj textu: Kniha "Magnetoterapie, léčebná metoda 3. tisíciletí"

V této části našeho webu (rubrika "O magnetoterapii") Vám přinášíme komplexní informace o magnetoterapii, které jsou sesbírány především z veřejně dostupných zdrojů. Průběžně zde zveřejňujeme publikované odborné studie, zkušenosti odborníků a odborných pracovišť i domácích uživatelů. Najdete tu články na různá témata, která se týkají magnetoterapie, nebo s magnetoterapií úzce souvisí. Doplňujeme zde také zajímavosti a inspirace z oblasti zdraví.

Záměrně v této rubrice publikujeme informace, prezentované z hlediska "klasické medicíny", "celostního pohledu" i různých "alternativních přístupů". Veškeré informace, které zde zveřejňujeme, Vám předkládáme především jako podněty k zamyšlení.

Upozornění: Veškeré informace na těchto stránkách jsou obecného charakteru. Nevyužívejte tento obsah či jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.

Máte dotaz? Zajímají Vás bližší informace o magnetoterapii?

Zavolejte nám na naši bezplatnou infolinku (+420) 800 810 800, nebo nám odešlete jednoduchý formulář pro rychlý dotaz a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Přečtěte si další články:
Chci poradit
Upozornění: Nevyužívejte obsah těchto webových stránek, nebo jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.
Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde.
Čtěte návod na obsluhu před použitím.
Prodloužená záruka Snadná obsluha Český výrobek Prověřená kvalita Zákaznická podpora
Magnetoterapeutický prostředek Duo Forte je přístroj určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem v domácím i klinickém prostředí. Duo Forte je aplikovatelný k léčbě v rámci fyzioterapie, také se zaměřením na konkrétní zdravotní obtíže.
Vše přímo od výrobce: nabízíme prodlouženou záruku, servis a bezplatnou zákaznickou podporu a péči.
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka (+420) 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz
Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce