Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce

Znalosti o léčebných frekvencích spadají do hlubokého dávnověku lidstva

Léčebná síla magnetů je známa velmi dlouho, věděli o ní naši předkové na všech kontinentech a používali ji i mniši ve starém Tibetu. Také ve starověkém Egyptě měli neuvěřitelné znalosti o frekvencích a magnetických silách. Dávné civilizace dobře věděly, že jakmile není v rovnováze frekvence buněk, tak dochází k poškozování organizmu. Síla magnetu je zmiňována i ve starých náboženských textech Hindů a ve Védách už před 4 000 lety. V Číně byla napsána kniha na toto téma již 2 000 let před Kristem. Byla to "Kniha vnitřní medicíny" od Žlutého císaře. V době od 8. do 4. století před Kristem se o léčivých účincích magnetů zmiňují četní řečtí filosofové a učenci, mezi nimi i Platón, Homér a Aristoteles. Magnetizmus dobře znali i ve staré Mezopotámii.

Ve 2. století řecký lékař Galénos popisuje použití magnetovce v lékařství pro jeho ozdravné, utěšující a očišťující účinky. Ve středověku se přidávala do vína magnetitová drť a tento nápoj se používal jako elixír mládí. Paracelsus zase léčil pomocí magnetu dnu, žloutenku, kýlu a zlomeniny. V 18. století vídeňský lékař Mesmer vytvořil filosofii – mesmerismus, která se opírala o poznání, že všechny živé bytosti jsou ovlivňovány magnetickým fluidem (polem). Popsal podrobně živočišný magnetismus, který dnes nazýváme biomagnetismem. Dnes se dostává do popředí magnetoterapie jako velmi prospěšná léčebná metoda, která přináší velmi pozoruhodné výsledky u celé řady onemocnění. Díky ní stále více lidí nachází úlevu a řešení svých zdravotních problémů. Japonský špičkový lékař Kyoiči Nakagawa nazval nedostatek magnetizmu jako syndrom nedostatečného magnetického pole (MFDS – Magnetic Field Deficienty Syndrome). A skutečně celá řada zdravotních potíží je v přímé souvislosti s nedostatkem magnetizmu. Dlouhodobý nedostatek magnetických pulzů způsobuje, že člověk není schopen plnohodnotně žít a pracovat, protože vypadává ze svých přirozených biorytmů.

Magnetoterapie nachází stále větší a širší uplatnění u řady chorob a stává se prestižní vědeckou a klinicky prokázanou léčebnou metodou. V tomto smyslu se vyjádřil i Dr. F. Barnothy, profesor fyziky z katedry farmacie na americké University of Illinois: "Využití magnetického pole se postupně vyvíjí do nového, velmi významného medicínského oboru." Protože jsou živé organizmy elektrolyty, obsahují všechny tělesné tkáně ionty. Nejvíce jich je v krvi a ve svalech, které jsou tak dobrými vodiči na rozdíl od tuků a kostí, které mají vodivost horší. Planeta Země je tvořena magnetickou sítí a vše živé je na ní řízeno zemským magnetismem. Každá živá bytost má biomagnetickou mřížku v buňkách a všechny životní pochody závisí na elektromagnetické bilanci v buňkách a tkáních. Vše spolu vzájemně interaguje a kdykoliv se naruší magnetické pole Země, tak se také naruší magnetické pole člověka. To se pak projeví třeba jako bolest hlavy, svalů či kloubů. Negativní dopad nedostatku magnetického pole ještě umocňuje přítomnost vysokofrekvenčních zářičů (mikrovlnek, mobilů, počítačů, atd.) které vytvářejí nezdravý elektrosmog. Magnetické pulzy jsou srdečním tepem naší planety a po věky byly klíčové pro vznik a rozvoj života na Zemi. Narušením jednotlivých elektromagnetických polí dochází ke zpomalení biologických a biochemických pochodů v organizmu, což se pak projeví civilizačními nemocemi, narušenou psychikou, rychlejším stárnutím, porušenou imunitou a vyšší nemocností. Existuje také silná korelace mezi poruchami chování a mezi změnami v elektromagnetických polích. Na změnu těchto frekvencí je velmi citlivá mozková šišinka.

Magnetické pole působí příznivě na všechny biologické systémy, tedy nejen na organizmy lidské, ale i zvířecí a rostlinné. Vlivem magnetických pulzů se obnovuje i biologická aktivita půdy, mikroflóra a mikrobiální aktivita, dokonce i anorganické systémy. Týdny, měsíce a roky žijeme v porušeném životním prostředí, v deformovaném magnetickém poli s řadou uměle vytvořených geopatogenních zón (míst s minimálním magnetismem). Proto naše buňky někdy kmitají na nedostatečných a snížených frekvencích. Z důvodu nedostatečné magnetické pulzace pak mají naše buňky narušený svůj řídící buněčný systém. Takové buňky mnohem rychleji stárnou a brzy odumírají. Oslabené, polomrtvé buňky pak předávají genetickou a energetickou informaci nově se rodícím buňkám i s touto "chybnou" informací krátkověkosti. Tyto informace jsou pak přenášeny touto malou magnetickou jednotkou na všechny tkáně, orgány až nakonec ovlivní i celé tělo. Za vznikem plnohodnotných magnetických polí v buňkách stojí elektrický proud, který je generován v tkáních pomocí iontů sodíku, draslíku a chloridu sodného. Když uvedeme naše buňky do dostatečného magnetického pole, aktivní pružné kmity postupně vyrovnají řídící systémy buněk a jsou opět zapnuty a dynamicky podpořeny samoozdravné procesy v těle. Bez magnetického pole by nemohla do buňky vstoupit jediná molekula všech potřebných a vyživovacích látek, na kterých závisí naše fyzické zdraví, homeostatická rovnováha i duševní harmonie. Porušená elektromagnetická rovnováha v našich buňkách způsobuje oslabení naší imunity a tělo ztrácí schopnost pružně reagovat na negativní biologické, energetické i chemické podněty, kterým jsme neustále vystavováni. Proto je tak důležité stále usilovat o správnou a úplnou elektromagnetickou rovnováhu a neustále nastolovat správný životní rytmus všech buněk v těle. Tak jsou udržovány v optimálním režimu procesy látkové přeměny v těle a je zachována plná schopnost regenerace všech buněk. Tomuto procesu vydatně napomáhá posilování magnetického pole, působení všech přírodních zdrojů (Slunce, Země, voda, stromy, minerály, zejména křišťál a ametyst, ale i kontakt se zvířaty a pozitivně naladěnými lidmi, energeticky silné obrazy, vysokovibrační hudba a v neposlední řadě také magnetoterapie.

Zdroj textu: Kniha "Magnetoterapie, léčebná metoda 3. tisíciletí"

V této části našeho webu (rubrika "O magnetoterapii") Vám přinášíme komplexní informace o magnetoterapii, které jsou sesbírány především z veřejně dostupných zdrojů. Průběžně zde zveřejňujeme publikované odborné studie, zkušenosti odborníků a odborných pracovišť i domácích uživatelů. Najdete tu články na různá témata, která se týkají magnetoterapie, nebo s magnetoterapií úzce souvisí. Doplňujeme zde také zajímavosti a inspirace z oblasti zdraví.

Záměrně v této rubrice publikujeme informace, prezentované z hlediska "klasické medicíny", "celostního pohledu" i různých "alternativních přístupů". Veškeré informace, které zde zveřejňujeme, Vám předkládáme především jako podněty k zamyšlení.

Upozornění: Veškeré informace na těchto stránkách jsou obecného charakteru. Nevyužívejte tento obsah či jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.

Máte dotaz? Zajímají Vás bližší informace o magnetoterapii?

Zavolejte nám na naši bezplatnou infolinku (+420) 800 810 800, nebo nám odešlete jednoduchý formulář pro rychlý dotaz a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

MÁM DOTAZ
Přečtěte si další články:
Chci poradit
Upozornění: Nevyužívejte obsah těchto webových stránek, nebo jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.
Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde.
Čtěte návod na obsluhu před použitím.
Prodloužená záruka Snadná obsluha Český výrobek Prověřená kvalita Zákaznická podpora
Magnetoterapeutický prostředek Duo Forte je přístroj určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem v domácím i klinickém prostředí. Duo Forte je aplikovatelný k léčbě v rámci fyzioterapie, také se zaměřením na konkrétní zdravotní obtíže.
Vše přímo od výrobce: nabízíme prodlouženou záruku, servis a bezplatnou zákaznickou podporu a péči.
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka (+420) 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz
Limitovaná prázdninová nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 18. 6. 2024 do 18. 7. 2024 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce