Ukládání vody v břiše a nohou. Choroby srdce, krevního oběhu a poruchy srdečního rytmu. Nepravidelné dýchání. Pálení chodidel, mravenčení v celém těle a nervové bolesti. Otupělá mysl, letargie a deprese. Ztráta citlivosti a pomalejší myšlení. Bolesti hlavy a údů. Zmatenost, Záněty nosních, čelních a vedlejších dutin. Ztuhlé a křečovité svalstvo, napětí v oblasti ramen a zad. Artritida, osteoporóza, bolesti prsou a nevolnost. Bolesti žaludku, zvracení, gastritida, žaludeční vředy a potíže s trávením.
Nezbytně nutná je rovnováha Ph v těle, rovnováha zásad a kyselin, přičemž ideální poměr ve stravě je 80% zásadotvorných a 20% kyselinotvorných potravin. Jsme-li následkem nesprávné stravy a životního stylu překyselení, vytvoříme v těle silně aniontové prostředí, které má za následek záněty a tvorbu kamenů. Abychom zjednali nápravu, musíme se alkalizovat, což je proces kationový a protizánětlivý. Tím se rozštěpí a rozpustí usazeniny vápníku, "rozpouští" celulitidu a lipidové kameny. Tyto usazeniny se mohou tvořit kdekoli v těle, zejména v játrech, žlučníku a ledvinách. Pokud nekonzumujete stravu bohatou na syrové ovoce a zeleninu, nemáte ani dostatek těchto životně důležitých elektrolytů, takže jen posílíte acidózu a vyvoláte dehydrataci.
Kyseliny leptají a zaněcují tkáně a tím je poškozují. Zásady ochlazují a působí na tkáně protizánětlivě. Kyseliny mají tendenci buňky a tkáně ničit, zásady mají tendenci tkáně uzdravovat. V kyselém prostředí se živiny stávají aniontovými (sráží se) a v zásaditém prostředí se živiny stávají kationovými (štěpí se). Acidóza způsobuje slučování tuků, minerálů a jiných látek, což vede k tvorbě kamenů jaterních, žlučových a ledvinových. Rovněž vyvolává lepivost krvinek a destiček. Toto všechno má za následek buněčné hladovění (způsobené špatným zužitkováním živin a je příčinou mozkové mrtvice. Acidóza a s ní spojená toxicita jsou zásadní příčinou většiny nemocí.
Problém překyselení byl v minulosti dosti zanedbáván. Překyselení vzniká pomalu, po celá léta, lidé se postupně přizpůsobují patologickým změnám a vnímají je často teprve tehdy, když jsou potíže již velmi prudké. Také zatížení odpady a zahlenění nevnímají všichni lidé stejně, i když se podobně stravují a dodržují stejný životní styl. Příznaky jsou zpočátku nenápadné. Tkáně, především podkožní pojivové tkáně, je možné přeplnit odpadem a kyselinami, aniž by se to projevilo bolestmi. Nemoci jsou zřídka spojovány s překyselením, protože probíhají téměř nepozorovaně a souvislost mezi kyselinami a chorobami bývá školskou medicínou většinou ignorována.
Jak můžete zjistit, jestli u vás došlo k překyselení? Jako první vás upozorní stav vaší pleti. Staré přísloví praví, že kůže je zrcadlem krve, popř. vnitřních orgánů. Pokud jste silně překyseleni, trpíte celulitidou. Při překyselení organismu se vyskytuje zbarvení bledé, červené až modročervené, šedé, žlutavé, zelenavé a hnědavé. Zdravá pleť je měkká a hladká, lesklá a čistá. Kyseliny a nečistoty v podkožních pojivových tkáních vedou k zatvrdlinám nebo k uvolňování kožních partií. Poškození vlasů projevující se suchými, křehkými a matnými vlasy a tvorbou lupů, jejichž prostřednictvím se tělo také snaží zbavit kyselin a jedů. Také vlasy samotné jsou podle ajurvédy vylučovacími orgány. Proto i v nich lze najít těžké kovy, kterých se tělo chce zbavit. Lokální nebo celkové vypadávání vlasů může být důsledkem překyselení nebo otravy.
Nejpřirozenější a nejjistější odkyselení je možné udělat zředěnými až silně zředěnými čerstvě vylisovanými zeleninovými šťávami. Mají totiž jednu velkou výhodu – obsahují velké množství zásaditých minerálů a zároveň informace živoucích buněk, které těmto minerálům umožňují v organismu velmi blahodárně působit. Velmi vhodné jsou i zelené nápoje, které si připravíte následujícím způsobem. Zajděte si do zahrádky, na nehnojenou louku nebo na okraj lesa, do parku apod. a nasbírejte si hrst divokých bylin: pampelišku, kopřivu, jitrocel kopinatý, apod. Bylinky pak vložte do mixéru spolu s čistou vodou. Všechno silně promixujte a sceďte. Vzniklý zelený nápoj je velmi hodnotný, obsahuje zásadité látky a pro odkyselení je velmi vhodný. Správné vibrace a harmonii dodá tělu i pravidelná pulzní magnetoterapie a magnetovaná voda.
Co se děje v těle při překyselení? V překyselených částech těla se najednou zhroutí celý systém zásobování kyslíkem a živinami. Krvinky rozvádějí do tkání životně důležitý kyslík a mají podobu malého kotouče o průměru 7,5 mikrometru. Přesto proudí vlásečnicemi o průměru 3 až 4 mikrometry. Dokonce mohou projít i krátkými úseky, které mají průměr sotva 2 mikrometry. Za to vděčí své elastické struktuře. Při překyselení postupně ztrácejí pružnost, až nakonec ztuhnou a ucpou kapiláry. Ztratí-li ztuhlé červené krvinky svoji pružnost a tekutost, nedokážou ani dobře vstřebávat kyslík, buňky přestanou být okysličovány a tím dojde k překyselení uvnitř buněk, poškozují se jejich jádra a tím i celé buňky.
Někdy bývá podvýživa kyslíkem natolik silná, že vyvolá částečnou smrt napadené tkáně (nekrózu). Výraz "infarkt = ucpání" přesně vystihuje, co v těle probíhá. Stejně jako při ohřívání ledu, při němž voda dosáhne tekutého stavu, může být odstraněna i ztuhlost červených krvinek. Jakmile se zajistí dostatečný přísun zásaditých látek, krvinky opět začnou rozvádět tělem potřebný kyslík a tkáň, pokud nebyla trvale postižena, se znovu zotaví.
Překyselení je stav, kdy jsou pojivové tkáně už ucpány takovým způsobem, že místa usazenin již nemůže žádná látka opustit. Výsledkem této situace je stále silnější překyselení s neustále bouřlivější reakcí v orgánech a tkáních, které od určité doby nemohou již plnit své původní úkoly. Čím je choroba pokročilejší, tím menší by měly být nároky, kladené ošetřením na látkovou výměnu. Plné funkčnosti organismu můžeme opět dosáhnout jen ze stabilizovaného stavu. Proto se tedy základní ošetření skládá z přísunu biologicky aktivních živin, které je látková výměna schopna i ve svém omezeném stavu zdolat. Současně musí být nasazena cílená detoxikační opatření.
Kyseliny v organizmu způsobují tato zdravotní poškození
Jaké pH mají mít naše tkáně a tělní tekutiny?
Zdroj textu: Kniha "Magnetoterapie, léčebná metoda 3. tisíciletí"
V této části našeho webu (rubrika "O magnetoterapii") Vám přinášíme komplexní informace o magnetoterapii, které jsou sesbírány především z veřejně dostupných zdrojů. Průběžně zde zveřejňujeme publikované odborné studie, zkušenosti odborníků a odborných pracovišť i domácích uživatelů. Najdete tu články na různá témata, která se týkají magnetoterapie, nebo s magnetoterapií úzce souvisí. Doplňujeme zde také zajímavosti a inspirace z oblasti zdraví.
Záměrně v této rubrice publikujeme informace, prezentované z hlediska "klasické medicíny", "celostního pohledu" i různých "alternativních přístupů". Veškeré informace, které zde zveřejňujeme, Vám předkládáme především jako podněty k zamyšlení.
Upozornění: Veškeré informace na těchto stránkách jsou obecného charakteru. Nevyužívejte tento obsah či jakýkoliv jiný obsah na internetu ke stanovení diagnózy. Správnou diagnózu může vždy stanovit pouze odborný lékař. Neodkládejte návštěvu lékaře a řešte svůj zdravotní stav včas.
Zavolejte nám na naši bezplatnou infolinku (+420) 800 810 800, nebo nám odešlete jednoduchý formulář pro rychlý dotaz a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.
MÁM DOTAZ