Limitovaná vánoční nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 24. 11. 2023 do 22. 12. 2023 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce

Masáže a magnetoterapie

Pokrok a nové poznatky v dnešní medicíně umožňují nebývalý rozmach nejrůznějších léčebných metod, které více a více pronikají do našeho života. Stále běžněji si můžeme dopřát nejnovější regenerační postupy, které blahodárně působí na náš organismus, zbavují nás zdravotních potíží a bolestí a navracejí tělu životní sílu. Ruku v ruce s novými metodami však také dochází k renesanci tradičních terapií, které, zdokonaleny dnešními znalostmi, představují ideální spojení letitých zkušeností a současné vědy.

Léčba magnetickým polem provází lidstvo tisíce let. Již staří Egypťané, Indové a Číňané využívali jeho působení ke zmírnění bolestí kloubů, k odstraňování otoků, rychlému hojení ran a zlomenin, ke snížení krevního tlaku a v mnoha dalších indikacích. Dnešní medicína tyto znalosti přejala a rozvinula. Přístroje pro pulzní magnetoterapii se v rehabilitaci a ortopedii používají již několik desítek let a jejich nejmodernější nízkofrekvenční verze si v celém světě úspěšně razí cestu do nejrůznějších regeneračních, masérských a sportovních zařízení a do domácího použití.
Právě ve zmíněných centrech často probíhá první kontakt návštěvníků s touto metodou. Co jim tedy může nabídnout ?

Nejvíce klientů hledá prostřednictvím masáží úlevu od bolesti zad. Z velké většiny mají tyto bolesti příčinu ve ztuhlých a zkrácených svalech podél páteře. Jedním ze základních účinků pulzní magnetoterapie je efekt myorelaxace, tedy uvolnění svalů a jejich silné prokrvení. Díky tomu dojde k urychlení metabolismu ve svalových buňkách a odplavení kyselých zplodin látkové výměny.

● Při aplikaci před masáží se tedy svaly uvolní a prokrví. Masér tak má možnost ošetřit hlubší struktury, zejména jemné paravertebrální skupiny uložené pod svalovým korzetem, ke kterým by se za normálních okolností dostal až po několika sezeních. Velmi výhodné je použít magnetoterapii také bezprostředně po skončení masáže, aby se povzbudila lymfatická drenáž a dokonale se odplavila kyselina mléčná a další produkty svalové únavy.

● Kvalitní rehabilitace a regenerace musí nezbytně zahrnovat odstranění příčiny klientových potíží. Bolesti krční páteře mají například velmi často svůj původ v jejích nižších partiích, neboť páteř vždy pracuje jako celek. Cílené použití pulzní magnetoterapie nejen na samotný bolestivý úsek, ale také na další části těla, umožní vyřešit příčinu zřetězení poruch, která vedla ke vzniku problému. Aplikace této metody má své nezastupitelné místo v komplexním terapeutickém plánu každého odborného pracoviště.

● Bolesti kloubů jsou dalším hojně zastoupeným problémem, který fyzioterapie musí řešit. Syndromy zmrzlého ramene či tenisového loktu trpí velké množství lidí. Odborně se tato onemocnění nazývají entezopatie, tedy záněty šlachy svalů v místě úponu na kost. Vznikají jednorázovým nebo dlouhodobým přetěžováním končetiny například sportem (typicky tenis, squash, golf, hod oštěpem), sekáním dříví, šroubováním, utahováním matek klíčem, ale také třeba prací s počítačovou myší. Magnetoterapie dokáže díky svým protizánětlivým účinkům vyřešit příčinu těchto potíží bez nutnosti injekčních obstřiků či dokonce operace. Doporučuje se také současná aplikace na krční páteř, aby došlo k co nejrychlejší úlevě od bolesti a návratu plného rozsahu pohybů v kloubu.

● Velmi dobře se magnetoterapie osvědčila při chronických bolestech zad nejasného původu, kdy byla po pečlivém vyšetření jako pravděpodobná příčina označena počínající artróza kyčelních či kolenních kloubů. V tomto případě totiž dojde k již zmíněnému zřetězení poruch, které se projeví nejčastěji jako bolest v bederní oblasti páteře. Podvědomé ulevování končetině s postiženými klouby vede k přetížení končetiny zdravé a k poruše osové souměrnosti v křížokyčelních skloubeních. To může vyvolat nejen nepříjemné bolesti a omezení pohyblivosti, ale po delší době také přispět ke vzniku problémů s meziobratlovými ploténkami a útlaku nervových kořenů.
Magnetoterapie se v tomto případě aplikuje na páteř a kyčelní či kolenní klouby. Její analgetické působení odstraní bolesti a umožní návrat ke správnému (zdravému) pohybovému stereotypu. Velmi důležitá je pravidelná aplikace i po ústupu akutních problémů, neboť regenerační působení magnetického pole na postiženou chrupavku musí být dlouhodobé. Jen tak je možné zabránit návratu zdravotních potíží a docílit znovu plného zdraví.


MUDr. Václav Cikánek

Masáže a magnetoterapie

Magnetoterapeutické přístroje, vhodné na aplikaci magnetoterapie před, během, nebo po masáži

Kompletní sady
Magnetoterapeutická sada Renaissance VIVA

Magnetoterapeutická sada Renaissance VIVA

Většina lidí využívá magnetoterapeutický přístroj na klouby a záda. Sada VIVA je pro tyto účely ideálně vybavena. Využijete ji na většinu toho, na co lze magnetoterapii využít.

Více informací

Magnetoterapeutická sada Renaissance VIVA PLUS

Magnetoterapeutická sada Renaissance VIVA PLUS

Tato souprava Vám nabízí skutečné maximum užitné hodnoty nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie.

Více informací

Magnetoterapeutická sada Renaissance SIECCO

Magnetoterapeutická sada Renaissance SIECCO

Sada s celotělovým aplikátorem pro celkovou regeneraci. Vleže na něm můžete využívat účinků nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie doslova od hlavy až k patě. V sadě je také malý lokální aplikátor pro intenzivní cílenou aplikaci magnetoterapie.

Více informací

Máte zájem o vlastní magnetoterapeutický přístroj?
Již za několik hodin můžete mít magnetoterapeutický přístroj kdekoliv, kde ho potřebujete a začít s léčbou či regenerací
Přečtěte si další články:
Chci poradit
Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde.
Čtěte návod na obsluhu před použitím.
Prodloužená záruka Snadná obsluha Český výrobek Prověřená kvalita Zákaznická podpora
Magnetoterapeutický prostředek Duo Forte je přístroj určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem v domácím i klinickém prostředí. Duo Forte je aplikovatelný k léčbě v rámci fyzioterapie, také se zaměřením na konkrétní zdravotní obtíže.
Vše přímo od výrobce: nabízíme prodlouženou záruku, servis a bezplatnou zákaznickou podporu a péči.
© Magnetoterapie Renaissance® Bezplatná infolinka (+420) 800 810 800 E-mail: info@pulzni-magnetoterapie.cz
Limitovaná vánoční nabídka: 3 aplikátory za cenu jednoho časově omezená nabídka od 24. 11. 2023 do 22. 12. 2023 nebo do vyprodání zásob Přejít k nabídce